Що таке марка бетону і клас бетону

Марка бетону складається з цифро-буквеної маркування (наприклад,М-100), яка показує межу міцності на стиск і вимірюється в кілограмах наквадратний сантиметр. Більше значення означає більшу кількість цементу вскладі. Діапазон зміни марок становить від М-50 до М-1000, найпопулярнішими марками єпараметри від 100 до 500. Чим вище марка міцності, тим міцніший,морозостійкіший і довговічніший бетон.

В сучасних проектних вимогах частіше вказують клас бетонної суміші, щодозволяє вказати більш точне визначення якостей суміші. Клас бетонної суміші -це допустиме значення похибки якості розчину. Він показуєреальну міцність зразка, в той час, як марка - передбачувану. Клас бетонупозначений буквою "В" і становить від 3,5 до 80. У приватномубудівництві використовується бетон класів від В7,5 до В40.

 

Крім міцності, марка бетону дозволяє визначити рухливість бетонноїсуміші,  водонепроникність та морозостійкість. Марка бетону* визначається тільки в лабораторії, візуально визначити характеристикибетонної суміші неможливо. Вибір марки або класу бетону залежить відексплуатаційних вимог, типу споруди, кліматичних умов місцевості розміщенняконструкції, а також від конкретних вимог до дизайну.

 

Ще одним визначальним фактором характеристик бетону є тип заповнювача,що використовується у бетонній суміші. Різні типи заповнювачів, такі як гравійабо щебінь теж можуть впливати на міцність і довговічність бетону. Крім того, використання додаткових вʼяжучих матеріалів, таких яклетюча зола або шлак за певних умов можуть покращити якості бетону.

 

Наприклад, якщо обʼєкт являє собою багатоповерхову будівлю всейсмоактивному регіоні, бетон для нього повинен мати високу міцність на стискі здатність протистояти сейсмічній активності. Разом з тим, якщо завданняпроекту — зробити декоративний внутрішній дворик або доріжку, акцент має бути наестетичних якостях бетону. 

 

Варто наголосити, що підчас будь-якого будівництва, надзвичайно важливо працювати з надійнимпостачальником бетону, який має досвід роботи з конструкціями саме вашого типуі може дати рекомендації по вибору найкращого варіанту суміші, що відповідатимевимогам проекту будівництва. Адже правильно підібраний тип бетону можегарантувати, що проект буде завершено вчасно, в рамках бюджету і відповідно донайвищих стандартів якості та безпеки.

також читайте

Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!

купити бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ

купити
бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Компанія Хауз Бетон виробляє бетон для фундаменту, бетон для промислової підлоги, бетон для перекриття. Купити бетон від виробника за доступною ціною з доставкою по Києву та Київській області

купити бетон з доставкою Коростень, Копилів, Погреби