Чи варто робити бетонні заливні сходи в будинку?

Стійкість монолітних конструкцій перевищує стійкість збірних, тому бетонні сходи здобули велику популярність серед забудовників. До того ж бетонні сходи — це один із найбюджетніших та надійних способів з’єднання поверхів.

 

До недавнього часу бетонні сходи використовувалися тільки в комерційних побудовах або багатоповерхових будівлях. Але тепер, зважаючи на практичності бетону як будівельного матеріалу, їх стали використовувати і в приватних житлових будинках.

Види бетонних сходів

Литі бетонні сходи за цілісністю можна розділити на два види — збірні та монолітні. Монолітні сходи являють собою цільну конструкцію, яку не можна розібрати на частини у процесі установки. Це додає сходам стійкості, але в той же час робить конструкцію непрактичною під час установки.

 

Монолітні збірні сходи найчастіше встановлюють в багатоповерхових будинках або комерційних підприємствах — тобто там, де має бути присутня бригада робітників і відповідна техніка. Для тих, хто хоче встановити бетонні сходи в будинку своїми силами — більше підійдуть збірні сходи.

 

Також бетонні сходи завдяки пластичності цементних сумішей* набувають будь-якої форми — це можуть бути як звичайні бетонні гвинтові сходи, так і архітектурні конструкції, створені дизайнерами.

Особливості бетонних сходів: переваги і недоліки

 

Зведення бетонних сходів має як переваги, так і недоліки. Основними перевагами можна назвати:

-   тривалий термін служби, адже бетон є одним із найміцніших матеріалів
-   стійкість до впливу зовнішніх факторів (переохолодження, висока вологість і ін.);
-   арматура під шаром бетону надійно захищена від корозії і зовнішніх впливів;
-   підвищені опорні властивості — сходи з бетону підсилюють міцність будівлі;
-   забезпечення протипожежної безпеки;
-   бюджетна вартість роботи.

 

Проте, у бетонних сходів є і свої недоліки:

-   необхідність у використанні попередніх креслень для установки сходів, адже бетонну монолітну конструкцію не можна виправити або переробити після застигання;
-   низька проникність світла в приміщеннях з бетонними сходами;
-   важка вага конструкції;
-   великі витрати часу на установку (від двох діб).

Правила установки бетонних сходів

Для початку необхідно встановити для сходів опалубку — можна використовувати дерево або фанеру. Після того, як опалубка встановлена, необхідно встановити стійки, розпірки і обмежувачі — все це потрібно для того, щоб надати конструкції додаткової міцності і допомогти формі бетону правильно закріпитися.

 

Тільки після цього в уже укріплену опалубку можна встановлювати армовану сітку і заливати бетон.

 

Якщо вам знадобиться консультація з приводу бетону для заливки монолітних сходів, звертайтеся до наших фахівців — вони з радістю допоможуть вам підібрати всі необхідні матеріали.

також читайте

Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!

купити бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ

купити
бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Компанія Хауз Бетон виробляє бетон для фундаменту, бетон для промислової підлоги, бетон для перекриття. Купити бетон від виробника за доступною ціною з доставкою по Києву та Київській області

купити бетон з доставкою Коростень, Копилів, Погреби