Навіщо бетон поливають водою після заливки?

Бетон — це хімічна речовина, і його головнимкаталізатором є вода. Первинне схоплювання і набір міцності бетон набираєпротягом 28 днів, проте через відсутність вологості цей процес може завершитисянабагато раніше. Для того, щоб бетон зчасом не кришився і на поверхні не з’явилися тріщини, під час висихання йогонеобхідно промивати.

Поливання бетону після заливки

Бетон вважається одним з найміцніших матеріалів вбудівництві. Але його властивості можуть бути втрачені, якщо поверхнюнеправильно підготувати.

 

Активними компонентами під час затвердіння бетонноїповерхні є вода і цемент. Ці речовини огортають зерна заповнювача. Протягомпевного часу вода випаровується, а в’язка речовина твердне. Таким чином зерназ’єднуються, створюючи монолітне щільне покриття.

 

Під час затвердіння речовина втрачає воду — а, значить,скорочується в обсягах. Набір міцності буде відбуватися рівномірно тільки втому випадку, якщо випаровування буде однаковим по всьому об’єму.

 

Це складно забезпечити, враховуючи, що верхня частина залитоїконструкції постійно контактує з атмосферою (з її високими температурами івітром). Якщо зовнішній шар бетону буде віддавати вологу сильніше, ніжсередина, то виникнуть осадові дрібні тріщини.

Поливання бетонної поверхні водою:правила

 

Поливання бетону водою — це спосіб уникнути вищеописанихнеприємностей. За оцінками наших експертів, бетон необхідно поливати в такійпослідовності:

-    протягом 2-3 тижнів для бетону на портландцементі;
-    протягом 28 днів для бетону, що повільно твердіє;
-    7-8 днів для бетону, який швидко твердіє.

 

Також на випаровування води впливає зовнішня температура.Якщо на вулиці жарко (від 28 °C),то поливати бетон потрібно частіше в 1,5-2рази, а коли температура нижче 5 °C, то поливати його не потрібно взагалі.

 

У суху або вітряну погоду необхідно поливати бетон одинраз у 2-3 години. Якщо погода суха і сонячна — поливати бетон треба один раз на10 годин. В цілому, проміжок між поливами може становити від 1,5 до 3-х годин.

 

Вам слід враховувати, що поливання бетону водою не збільшуєміцність, а всього лише знижує крихкість конструкції. Для того, щоб конструкціябула побудована на роки — вам необхідно вибрати бетон кращої якості.

також читайте

Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!

купити бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ

купити
бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Компанія Хауз Бетон виробляє бетон для фундаменту, бетон для промислової підлоги, бетон для перекриття. Купити бетон від виробника за доступною ціною з доставкою по Києву та Київській області

купити бетон з доставкою Коростень, Копилів, Погреби