Зв’язок між температурою бетонної поверхні і проблемами з ущільнювачем

Найчастіше стан ущільнювача псує волога. Друга за популярністю причина, через яку щось йде не так – це температура повітря, при якій наноситься ущільнювач. Після нанесення в матеріалі починаються хімічні реакції, які дозволяють матеріалу затвердіти і сформувати захисну плівку. І важливо витримати правильну температуру – 10-25 градусів за Цельсієм.

Що відбувається при дуже низькій температурі?

У всіх ущільнювачів є мінімальна температура затвердіння. Для більшості вона знаходиться на рівні +5 градусів. Більшість виробників рекомендує працювати з матеріалом мінімум при +10. Більш низька температура збільшує ризик, що ущільнювач не висохне повністю. Це робить матеріал слабкішим і нестійким до впливу зовнішніх факторів, що відчутно знижує термін його придатності. А при дуже низькій температурі з'являються білі плями через вологість.

Чим небезпечна занадто висока температура?

З підвищенням рівня температури підвищується і швидкість хімічних реакцій в ущільнювачі. Відповідно, скорочується і час його висихання. Чим швидше матеріал висихає, тим менше у нього часу на те, щоб розподілитися рівномірно по бетонній поверхні і сформувати плівку. При високій температурі якісно нанести ущільнювач дуже складно. Він починає прилипати до ролика, через що на поверхні залишаються нерівності і ворс самого ролика.

Якщо немає можливості знизити температуру повітря, використовуйте розчини. Їх можна наносити за допомогою спрею, що набагато простіше і швидше. В такому випадку майте запасний розпилювач на випадок, якщо перший зламається або заб'ється. Адже вам потрібно буде підтримувати рівномірний шар, а якщо переривати роботу, всі старання підуть нанівець.

Основна проблема, яка робить роботу з ущільнювачем при високій температурі практично неможливою, полягає в тому, що матеріал висихає дуже швидко, затримуючи гази і повітря під шаром. Через це на поверхні з'являються бульбашки і здуття. Тому якщо доводиться працювати в спеку, намагайтеся наносити ущільнювач рано вранці або пізно ввечері, коли температура стає нижче.