З якого бетону роблять плити перекриття

Плити перекриття — це горизонтальні панелі, які призначені для поділу об'єкта на поверхи. Головною вимогою до таких плит є здатність витримувати великі навантаження, адже під час експлуатації будинку на них дійсно лягає надзвичайне навантаження. У будівельному виробництві такі плити, як правило, роблять з бетону або залізобетону. Товщина плит перекриттів становить 8-12 см.

Існує три види плит:

  • Монолітні.
  • Ребристі.
  • З розташованими всередині порожнечами.

Монолітні плити мають велику вагу, при цьому відрізняються високою несучою здатністю. Плити, які мають циліндричні порожнини всередині, важать значно менше, але при цьому не втрачають в своїх експлуатаційних характеристиках. Ребристі плити застосовуються частіше при спорудженні ангарів, складських приміщень, для перекриття одноповерхових будинків. Цей вид плит добре витримує підвищені навантаження на вигин завдяки ребрам, які підвищують жорсткість.

Бетон для перекриття

Марка бетону для перекриття впливає на якість, міцність, надійність всієї конструкції. Тому перш, ніж приступити до самих робіт, необхідно вибрати правильну марку бетону. Адже саме вона є ключовим фактором, який характеризує плити перекриття.

Як вже говорилося, найбільше в плитах перекриття важлива стійкість до навантажень. Це і впливає головним чином на те, з якого бетону роблять плити перекриття.

У будівництві для плит перекриття використовуються бетони починаючи з марки М250. Цю марку можна використовувати в об'єктах, де потенційне навантаження на конструкцію невелике. В протилежних випадках слід звернути увагу на інші марки.

Найбільш оптимальними варіантами є М300 і М350. Плити з такого бетону відрізняються високою міцністю і надійністю.

Зразковий склад компонентів в пропорції цемент: пісок: щебінь для бетонної суміші М300 повинен бути таким — 1: 1,9: 3,7.

Для виготовлення плити перекриття спочатку споруджується опалубка з каркасом. У неї заливають бетон (виливати необхідно без перерв) і трамбують його глибинним вібратором. Перші 7 днів необхідно періодично зволожувати плиту.

За 2-3 тижні вона набирає близько 80% міцності, тоді можна знімати опалубку. Марочну міцність бетон набирає приблизно через 28 днів після заливки, тоді плита готова до використання.