Якими документами повинна супроводжуватися бетонна суміш?

Для будівництва більшості об'єктів, наприклад, житлових будинків або доріг, обов'язково потрібні документи на придбану для робіт бетонну суміш. Вони підтверджують якість матеріалу і визначають, яке застосування у тієї чи іншої суміші. Звичайно, для тих будівельних об'єктів, де документи не потрібні, також не завадить перевірити якість придбаних матеріалів.

Існує два документи, що підтверджують якість бетону. Це сертифікат і паспорт. Вони відрізняються один від одного. Тому давайте розберемося, в чому ж різниця.

Сертифікат на бетонну суміш

Цей документ видає спеціальний орган, який проводить сертифікацію. Щоб отримати його, потрібно подати заявку, що включає в себе величезну кількість довідок і документів. Для запиту сертифіката підприємство повинно надати підтвердження правомірності своєї діяльності і детальні технічні дані про ту бетонну суміш, яку він виробляє. Також потрібно надати норми, за якими проводиться бетон.

Після цього в сертифікаційний центр подаються проби бетону, які направляються в лабораторію, де він проходить всі необхідні випробування. Потім бетонній суміші привласнюється той тип в класифікації, якому вона відповідає. Сертифікат діє 1-3 роки і поширюється на всю вироблену за сертифікованою технологією суміш.

Паспорт на бетон

На відміну від сертифіката паспорт – це одноразовий документ. Він підтверджує якість певної партії бетонної суміші, яка була виготовлена протягом однієї робочої зміни. Тому правильніше називати паспорт документом про якість бетону.

Контроль якості на будівельному майданчику

Також обов'язкова процедура для власника об'єкта. Спеціаліст проводить необхідні дослідження доставленого бетону і порівнює результати з даними, заявленими в паспорті бетонної суміші. Ця процедура займає всього близько 15 хвилин.

Досліджуються такі якості бетону:

  • рухливість;
  • жорсткість;
  • кількість повітря в розчині;
  • температура бетонної суміші;
  • морозостійкість і водонепроникність за потребою.

У нашій компанії Хаузбетон все бетонні суміші володіють необхідними документами, що підтверджують якість.