Який метод замішування бетону краще

Раніше замішати бетон означало буквально змішати пісок, цемент, щебінь і воду в певних пропорціях. "Рецепти" були досить рідко точними і могли варіюватися в залежності від ситуації. Сьогодні вже готові суміші більш популярні. Виробники продають сухий матеріал, який був змішаний відповідно до точних пропорцій, які визначають якості кінцевого продукту.

Ці суміші повністю готові до використання за одним винятком – в них потрібно додати води. Але є багато способів це зробити. Основні методи замішування: ручне, в бетономішалці і постійне. Від підходу залежить те, наскільки надійним буде бетон.

Ручне замішування

Виглядає саме так, як звучить – суху суміш висипають в ємність, додають води і замішують вручну. Для цього використовується якийсь інструмент або ж спеціальний міксер для бетону. Це досить тривалий процес, що вимагає серйозних зусиль навіть з використанням міксера. Також досить складно дотримуватися потрібних пропорцій сухої суміші і води в такому разі. Ну і про те, наскільки сильно заляпується бетоном все навколо, навіть говорити не варто.

Бетономішалка

Це популярна опція, яка вимагає спеціального обладнання – бетономішалки. Суха суміш і вода в потрібних пропорціях поміщаються в ємність і замішуються. Зазвичай такі бетономішалки мають невеликий обсяг. І хоча цей метод дозволяє швидше і ефективніше змішати розчин, все ж він займає багато часу. Відразу багато бетону змішати не вийти, а між партіями потрібно спустошувати бетономішалку і, бажано, чистити її. Через те, що партії виходять невеликими, бетон може вийти трохи різним по консистенції.

Постійне замішування

Більш новий підхід, під час якого використовується спеціальна машина, що відповідає і за змішування, і за додавання води. Оператору потрібно додати суху суміш в завантажувальну воронку, і дозувальний поршень буде проштовхувати стільки суміші в ємність, скільки потрібно, одночасно розбавляючи її водою. Таким чином, виходить, що на протязі всього замішування, в бетон додається однакова кількість води. Як тільки розчин готовий, він може бути доставлений в будь-яку точку. Цей метод дозволяє не хвилюватися про те, що партії бетону матимуть різні якості.