Який бетон краще для фундаменту

Під час будівництва виникає багато питань, серед яких особливу роль грають ті, що відносяться саме до фундаменту. Адже від нього залежить довговічність та надійність всієї конструкції. Перш за все, варто сказати про те, що підхід до створення фундаменту може суттєво відрізнятися залежно від типу будівлі. Наприклад, часто для альтанок, сараїв чи теплиць використовується бетон, який не відрізняється своєю міцністю. А іноді і взагалі — альтернативні матеріали, як то цегла чи деревина.

Проте коли мова йде про будинок, варто, образно кажучи, фундаментально підійти до цього питання.

Як вибрати бетон для фундаменту будинку?

Оскільки фундамент є опорою споруди, яка приймає на себе все навантаження, необхідно використовувати бетон з високими показниками міцності.

Фундаменти будівель діляться на легкі і важкі, а ті, своєю чергою, на такі види:

  • монолітний стрічковий;
  • стовпчастий;
  • плитний або блоковий;
  • свайний;
  • гвинтовий.

Легкий фундамент найчастіше використовується для каркасних та дерев’яних будівель. В цьому випадку можна використовувати бетон М150.

Стрічковий та монолітний фундамент зачасту приміняється при будівництві одно- та двоповерхових будинків та котеджів. Проте якщо місцевість заболочена або нерівна, застосовується свайний чи гвинтовий фундамент.

Який бетон потрібен для фундаменту двоповерхового будинку? Однозначно марка повинна бути не нижче за М200.

Активно у такому будівництві використовуються також марки М250, М300. Їх застосування виправдовується коли мова йде про будинки з великою площею та при монолітному будівництві. Поверховість споруд, фундамент яких залито із застосування бетону М300, може досягати 5 поверхів.

При замовлення бетону в ХАУЗБЕТОН ми обов’язково проконсультуємо вас стосовно вибору, а також допоможемо розрахувати необхідну кількість для вашого будівництва.