Якої марки бетон потрібен для монолітного перекриття

Монолітне будівництво — це техніка зведення будівель, що дозволяє в стислі терміни зводити конструкції будь-якої поверховості та складності. Досить довгий час монолітне виробництво використовувалося тільки для зведення багатоповерхових будівель. Але, завдяки поліпшенню виробництва, монолітні каркаси можна використовувати і для будівництва приватних конструкцій. Такий варіант, звичайно, обійдеться дорожче, але і служити будинок з монолітним перекриттям буде дуже довго.

Збірно-монолітне перекриття: особливості та переваги

Монолітна плита перекриття — це опорна будівельна конструкція, яка поділяє суміжні по висоті поверхи або відокремлює їх від підвалів або горищ. Монолітні плити для перекриття виготовляють прямо на місці проведення робіт. Також вони будуть відмінним варіантом для будинків з цегляними і газобетонними стінами.

Монолітні залізобетонні перекриття відносять до категорії найнадійніших перекриттів.

У свою чергу, монолітні перекриття мають ряд переваг:

  • дана технологія дозволяє перекривати конструкції будь-яких габаритів, незалежно від лінійних розмірів споруди;
  • монолітні перекриття забезпечують високий рівень звукоізоляції;
  • висока швидкість проведення робіт;
  • порівняно невелика вага будівлі, яка є великою перевагою при зведенні будівель на розмитих грунтах або нерівних поверхнях;
  • відсутність необхідності використовувати важку вантажопідйомну техніку.

Також зведення монолітних конструкцій обмежується елементами опалубки, арматурою і бетонною сумішшю, з доставкою яких рідко виникають складності.

Як провести розрахунок монолітного перекриття

Міцність і звуконепроникність перекриттів залежить від марки бетону. Клас бетону, в свою чергу, обирають відштовхуючись від результатів розрахунків монолітних перекриттів. В основному, оптимальними марками бетону для створення монолітних перекриттів є B15, B20 або B25. У залежності від підвищення навантажень, клас бетону підвищуватиметься відповідно. Для перекриттів опалюваних будинків досить використовувати марки по F50, за водонепроникністю нормування не обов’язкове.

Якщо вам знадобиться консультація з приводу марок бетону для монолітних перекриттів, звертайтеся до наших фахівців — вони з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання.