Як забетонувати підлогу в будинку

Заливка підлоги в будинку — один з найнадійніших способів захистити приміщення від проникнення повітря, корозії і дрібних гризунів.

Де застосовується бетонування підлоги?

Бетонування підлоги підходить не всім будівлям. Не рекомендується бетонувати підлогу на верхніх поверхах житлових будинків, так як ущільнення підлоги може спровокувати обвали. Ні в новобудовах, ні в старих житлових будинках конструкція не розрахована на ущільнення підлогового шару. Однак бетонування підлоги відмінно підійде для великих нежитлових приміщень (торгові одноповерхові споруди, гаражі, тощо) та для приватних будинків.

Як забетонувати підлогу в будинку: коротка інструкція і необхідні інструменти

Запорука якісного бетонування підлоги — це правильна підготовка. Для того, щоб заливка підлоги бетоном пройшло добре, необхідно закупити якісний матеріал. Для того, щоб зробити бетонування підлоги, вам необхідно закупити такі матеріали:
 • цемент;
 • щебінь;
 • бітум;
 • пісок;
 • гравій;
 • армована сітка;
 • дошки.
Зверніть увагу:ціна бетонування підлоги, а саме цементу може варіюватися в залежності від сезону. У літню пору ціна на бетонні суміші може підніматися, так як підвищується попит. Але, якщо ви купите всі необхідні інгредієнти заздалегідь, то різниця не буде особливо відчутною.

Як забетонувати підлогу в будинку та промислових приміщеннях

Бетонування підлоги відбувається в кілька етапів.
 1. Для початку потрібно приготувати суміш для бетонування. Для цього потрібно закупити цемент якості М500 або вище, який потім потрібно змішати з мармурової або гранітною крихтою. Також в суміш необхідно додати пластифікатор, щоб бетон при висиханні не кришився.
 2. На другому етапі потрібно заповнити бетонною сумішшю половину необхідного рівня покриття. Завдяки армованої сітці формуються височини, які далі будуть використовуватися в якості маяків. За цим маяках потім буде вирівнюватися фінальний рівень покриття.
 3. За допомогою рівня нівелюючим засобом вирівнюється основне покриття.
 4. Якщо є обмеження по часу укладання бетонної стяжки — можна прискорити процес її висихання. Для цього бетон необхідно вакуумувати.
 5. Коли вирівнюючий етап завершено, зверху бетон покривається герметичний матом.
Якщо у вас виникнуть проблеми при укладанні бетону або виборі цементного матеріалу — наші фахівці з радістю дадуть вам всі необхідні консультації.