Як утеплити бетонну підлогу своїми руками

Раніше будівельники чомусь вважали, що покласти лицьове покриття на голу бетонну підлогу – це нормально. Тому в старих квартирах і будинках босоніж в холодну пору року не походиш. Добре, що можна утеплити підлогу не тільки при будівництві будинку.

Яким методом краще утеплювати?

Насправді, існує дуже багато способів зробити своє житло тепліше. Але заглиблюватися в усі не має сенсу. Тому давайте розберемося в самих простих і практичних методах. Це може бути утеплення:

  • з використанням рулонних утеплювачів;
  • за допомогою обрешітки;
  • під стяжку.

Використовуємо рулонні утеплювачі

Це найпростіший метод, який під силу навіть тим, хто ніяк не пов'язаний з будівництвом. Залежно від вашого бюджету ви можете вибрати корковий або поліетиленовий утеплювач. Перший дорожче, але зате він вважається більш екологічним. Другий теж шкоди здоров'ю не завдасть, та й коштує він дешевше. Можна вибрати спінений поліетилен з фольгою і без. Фольга допоможе ізолювати підлогу ще і від вологи.

Укладання рулонного утеплювача просте до неподобства. Потрібно лише щоб підлога була рівною і чистою – на ній не повинно бути каменів, які можуть порвати матеріал. Потім треба розкачати утеплювач з нахлестом в 15 сантиметрів. Якщо ви збираєтеся класти плитку, то спочатку потрібно прокласти підлогу вологостійкою фанерою поверх утеплювача. Її необхідно кріпити дюбель-цвяхами прямо до бетонної плити. А якщо ви збираєтеся покласти ламінат, то фанерний шар не потрібен. У випадку з дошкою потрібно створити зазор між утепленням і лицьовим покриттям.

Утеплення по обрешітці

Використовуючи такий метод на плиту укладають спочатку грати з дерев'яних брусів, яку потім заповнюють утеплювачем. Під утеплювач – найчастіше це вата або пінополістирол – потрібно покласти шар гідроізоляції. Висота лаг (обрешітки) залежить від того, наскільки вище ви хочете підняти підлогу і наскільки сильно її утеплити. Поверх потрібно прокласти ще і пароізоляцію.

Утеплення під стяжку

Цей метод нагадує мокре утеплення стін. Для цього способу потрібно володіти практичними навичками і знаннями, інакше нічого не вийде. Звичайно, якщо ви вирішили ризикнути – залежить лише від вас. Утеплювати під стяжку можна:

  • дуже щільною мінватою;
  • пінополістиролом;
  • легким бетоном.

Спочатку укладається утеплювач, а поверх заливається стяжка.