Як ущільнюється бетонна суміш?

Від того, наскільки пластично здатен розтектись бетон, залежить те, як легко буде з ним працювати. Пластична суміш дозволяє створювати вироби різноманітного профілю та найскладніших форм. Щоб надати матеріалу необхідної пластичності, його ущільнюють. Є кілька основних способів ущільнення бетона:

  • вібрування;
  • пресування;
  • лиття;
  • трамбування;
  • прокат.

Ущільнення за допомогою вібрації

Цей метод означає, що на бетон діють коливання. Вони струшують масу, через це з'єднання між частинками розривається. Під впливом власної маси вони займають те положення, що дозволить їм чинити супротив коливанням. У результаті цього виходить досить щільний бетон.

Пресування

Такий метод використовується рідко, хоча він є досить ефективним. Причина цьому – висока вартість пресів необхідної потужності. Тому зазвичай пресування доповнюють вібрацією. У такому разі можна використовувати менш потужні преси. За необхідністю також можуть використовуватися профільні штампи для створення ребристих панелей, наприклад.

Ущільнення за допомогою лиття

Досить простий метод, що ущільнює бетон за рахунок його власної маси. Як і у випадку з використанням вібрації, частинки намагаються зайняти найбільш вигідне для себе положення, щоби чинити супротив дії зовнішніх факторів. До речі, вібрацію часто використовують разом з литтям для покращення результату.

Трамбування

Цей метод застосовується для ущільнення важкого бетона. У такому разі використовуються неармовані або слабоармовані конструкції. Ущільнюється матеріал пошарово, а кінцева товщина готового бетона повинна бути не більше ніж 15 сантиметрів.

Прокат

Під час ущільнення бетонної суміші прокатним методом використовують від двох до чотирьох катків, що з постійно зростаючим зусиллям діє на матеріал. Часто прокат плутають з укоченням, але це два різних метода. Під час прокату катки рухаються поступово один за одним. А під час укочення ролики багаторазово рухаються по поверхні матеріалу. До цього метода ущільнення також часто додається вібрація.

Метод, що був обраний для ущільнення бетону, визначає можливості його подальшого використання. Наші консультанти допоможуть вам вибрати той варіант, що буде ідеальним у вашому випадку.