Як уникнути обману, купуючи бетон?

Бажаючих заробити на необізнаності покупців досить багато. А прагнення замовників зекономити робить їх ще більш легкою жертвою для недобросовісних продавців будівельних матеріалів. Щоб запобігти неприємностей, треба знати основні хитрощі, на які йдуть шахраї заради заробітку.

Невірне маркування бетонної суміші

Саме за маркою можна зрозуміти якість та особливості бетону. Часто шахраї можуть підміняти марку на більш дорогу. Це можуть робити як постачальники, так і самі будівельники. Складність для замовника у такій ситуації у тому, що визначити марку на око неможливо.

Як уникнути? Перш за все треба співпрацювати з постачальниками з надійною репутацією. Також необхідно слідкувати за тим, щоб машини з бетоном супроводжувались паспортами якості та печатками від виробника з зазначенням характеристик матеріалу. Не зайвим буде взяти зразок бетону та провести лабораторні дослідження. Бажано брати зразок при присутності водія та підписувати з ним відповідний акт.

Маніпуляції з об'ємом матеріалу

Таке трапляється досить часто. Іноді у нестачі бетону винен сам замовник, що невірно розрахував необхідний об'єм. А іноді і постачальник може спеціально відправляти машину з нестачею матеріалу. Або водій на шляху до замовника продає бетон “наліво”.

Як уникнути? Замовляйте бетон із запасом. Та вимагайте GPS-контроль доставки бетонної суміші і всі необхідні документи у постачальника.

Постачальник обіцяє безкоштовну доставку

Зазвичай замовник все ж таки платить за доставку, але нестачею бетона чи підміною його марки. Бетоновози вимагають досить дорогого обслуговування, заправки. А водіям треба оплачувати їх роботу. Тому доставка коштує грошей. А так як постачальник не буде терпіти збитки, “безкоштовну” доставку він буде компенсувати якось інакше.

Занадто низька ціна

Звичайно, всім хочеться зекономити. Але якщо у постачальника ціни на бетон суттєво нижчі за ринкові, це привід задуматися щодо якості матеріалу. Тому не треба спокушати себе економією – постачальник не буде жертвувати своїм доходом.

Завжди перевіряйте документи і сертифікати на бетонні суміші. І працюйте з перевіреними постачальниками.