Як твердне бетонна суміш?

Розуміння того, як відбувається процес затвердіння, дозволяє краще підбирати необхідні добавки, що підвищують якість споруди. Насправді, затвердіння – це ніщо інше як процес набору міцності бетону. Саме тому правильно підібрані добавки відіграють велику роль в тому, наскільки надійним буде кінцевий результат.

Перша стадія – схоплювання бетонної суміші

Досить короткий процес, який триває всього близько доби. Те, наскільки швидко схопиться бетон, залежить від температури навколишнього середовища. Якщо вона знаходиться на рівні приблизно +20 градусів за Цельсієм, процес почнеться приблизно через дві години після заливки бетону, а закінчиться через три. Це означає, що безпосередньо для схоплювання потрібна всього лише одна година.

А ось якщо температура повітря становить всього 0 градусів за Цельсієм, бетон буде схоплюватися протягом 15-20 годин. В такому випадку початок процесу настане лише через 6-10 годин після заливки бетону.

Щоб бетонна суміш не почала схоплюватися, її потрібно помішувати. Саме тому доставляється вона в спеціальних машинах, які перемішують суміш, поки везуть її. Але занадто довго мішати бетонну суміш не варто – це знижує її якості. Тому потрібно намагатися використовувати бетон практично відразу ж після того, як його доставлять на будівельний об'єкт.

Друга стадія – твердіння бетонної суміші

Після того, як бетон схопиться, він починає тверднути – тобто, набирати свою міцність. Цей процес дуже тривалий і відбувається протягом років. Термін в 28 діб встановлений для того, щоб була можливість гарантувати конкретну марку бетону в той чи інший момент. У перші дні він набирає міцність швидше. Це відбувається з тієї причини, що в складі суміші присутні різні мінерали, які вступають в реакцію не одночасно, а по черзі. Найактивніший запускає процес твердіння практично моментально і динамічно, але його активність знижується досить швидко. Також в складі бетону є мінерал, який контролює набір міцності протягом усього часу з моменту створення суміші. А ще один мінерал вступає в реакцію аж через місяць після замішування бетону.

Наші фахівці завжди готові підказати вам, які добавки краще підійдуть для певного виду бетонної суміші, щоб поліпшити її показники.