Як прибрати цвіль з бетонної підлоги

Цвіль – це вічна проблема приміщень, в яких досить сиро. Вона з'являється ніби з нізвідки, дуже швидко розмножується, і її практично неможливо вивести. Вона не тільки псує зовнішній вигляд поверхонь, але і завдає відчутної шкоди організму людини. Тому позбавлятися її необхідно.

Використовуємо підручні засоби

Варто відразу уточнити, що народні методи допоможуть тільки з незначними проявами цвілі. Якщо бетонну підлогу вражено грибком досить сильно, то необхідно вдаватися до професійних засобів. Інакше буде складно позбутися і самої цвілі, і запаху.

Мідний купорос

З його допомогою можна досить ефективно позбутися грибка. Купоросу знадобиться зовсім небагато – 100 грам на ціле відро води. Якщо цвіль розрослася сильно, можна збільшити кількість купоросу в два або навіть чотири рази. Іноді в суміш додають 200 грам оцту або хлор. Це підсилює ефект. Якщо вибрали цей засіб в якості зброї проти цвілі, не забудьте надіти одяг, що закриває все тіло, рукавички, респіратор і захисні окуляри, інакше самі постраждаєте від мідного купоросу.

Лимонна кислота

Грибкам в цілому кислоти не подобаються. Так як лимонна досить недорога, можна пустити її в хід. Для несильної цвілі вистачить близько 5 столових ложок, розведених в 1 літрі води.

Хлорка

Найпопулярніший метод боротьби з величезною кількістю проблем, і цвіллю в тому числі. Досить розвести 1 літр хлоровмістного засобу на відро води. Не забувайте, що працювати потрібно в добре провітрюваному приміщенні. Також варто скористатися респіратором, рукавичками і окулярами.

Бура

Це справжнісінька отрута для грибка, яка не просто позбавить вашу бетонну підлогу від цвілі, але і захистить від появи нової. На відро води буде достатньо використовувати 4 склянки засобу, а підлогу потрібно обробити кілька разів. Змивати буру не потрібно, вона створює захисне покриття на поверхні.

Професійна хімія

Якщо з цвіллю не справляється жодний з перерахованих вище засобів, вихід один – використовувати спеціально розроблені для цього препарати. Вони досить дорогі, тому що використовуються як крайній захід. Про те, як застосовувати засіб, написано в подробицях на її упаковці. Але буде простіше і ефективніше звернутися до фахівців, які займаються очищенням поверхонь від плісняви.