Як правильно покласти лаги на бетонну підлогу

Як в житлових, так і в промислових приміщеннях підлога на лагах зустрічається досить часто. Більшість будівельників віддає перевагу цьому варіанту через велику кількість достоїнств, які він має. За допомогою лаг можна вирівняти поверхню, прокласти комунікації, утеплити і шумоізолювати приміщення. І найбільший плюс – все це мінімально навантажує фундамент або перекриття в багатоповерховому будинку. Цей метод досить простий в роботі і не вимагає великої кількості ресурсів. Проте, не зважаючи на його простоту, потрібно розуміти, як правильно робити укладання лагів.

Чи потрібно кріпити лаги до бетонної поверхні?

З цього приводу існує дві абсолютно протилежні думки. Одні вперто стверджують, що прикріпивши лаги до підлоги ви порушите бетонну стяжку. Інші наводять масу прикладів того, коли відсутність кріплення призводила до деформації самих дерев'яних лагів, порушуючи всю підлогу.

Насправді, якщо стяжка якісна і міцна, то кілька отворів, зроблених дрилем, не зашкодять їй. Якщо ж при цьому стяжка починає розвалюватися – на жаль, її потрібно замінювати на нову. Підлога на лагах, що не прикріплені до стяжки, неодмінно буде скрипіти. І, не зважаючи на додаткову звукоізоляцію, яка зазвичай укладається разом з лагами, сусіди будуть чути ці скрипи. І дійсно, якщо лаги не зафіксовано, вони можуть деформуватися та порушити покриття для підлоги.

Але якщо ви все-таки боїтеся, що щось піде не так під час кріплення, виходом стане плаваюча підлога. Це система, за якою настил не прикріплюється до несучих конструкцій. Для такого методу потрібні ретельно висушені лаги, які точно не деформуються з часом.

Як укладати лаги

Процес складається з декількох етапів:

  1. Розкладіть бруси в тому приміщенні, де вони будуть укладатися, і залиште на кілька днів, щоб вони адаптувалися до мікроклімату. Ті лаги, які почали деформуватися, доведеться відбракувати.
  2. Обробіть бруси антисептиком.
  3. Очистіть підлогу від сміття, затріть тріщини і приберіть виступи.
  4. Укладіть гідроізоляцію.
  5. Покладіть лаги поперек сонячного світла, який падає з вікна, або напрямку руху.
  6. Зберіть обрешітку за допомогою кріплень.
  7. Прикріпіть лаги до підлоги, попередньо проклавши прокладку під всі опори.

Ось і все, встановити лаги на вже залиту бетонну стяжку простіше простого.