Як перевірити якість бетону

Купівля бетону з боку покупця часто виглядає як вибір наосліп. Відомі випадки, коли будівельники намагалися обдурити наймачів, видаючи низькоякісний бетон за дорожчий.

Тому, у цій статті ми розповімо за якими критеріями можна визначити якість поверхні бетону.

Контроль якості бетону: критерії

Перевірка якості бетону — багаторівнева процедура. У свою чергу, перевірити якість бетону можна трьома способами: за зовнішнім виглядом, станом транспорту для перевезень та наявністю сертифікатів.

Зовнішній вигляд

В сухому вигляді, на жаль, відрізнити якісний бетон від неякісного без професійної підготовки досить проблематично. Проте під час у готовому вигляді похибки у приготуванні бетону стають помітними.

По-перше, бетонна маса повинна бути однорідною. Якщо в бетоні будуть зустрічатися грудки, щебінь буде осідати на дно бетонозмішувача, а заповнювач зіб’ється — значить співвідношення інгредієнтів було вибрано неправильно. Це може привести до того, що через деякий час експлуатації у бетонній конструкції можуть з’явитися тріщини.

Порада: для того, щоб перевірити однорідність бетону, опустіть руку в бетон на 10-15 см. Якщо ви відчуєте, що на цьому рівні є щебінь — консистенція бетону відповідає нормам.

По-друге, під час ущільнення бетону вібрацією на його поверхні має проступати «бетонне молочко» — вода з домішками осадів з вапна та інших порід, які надають їй білий колір. Якщо «бетонне молочко» утворюватиметься до вібрації — значить, у розчин додано занадто багато води і що щільність бетону порушилася.

Якщо вищезазначених «симптомів» неправильно приготованого бетону ви не виявили, але все одно сумніваєтеся у відповідності заявленій якості — зверніться до експертів з проведення лабораторних випробувань. Для цього вам доведеться відлити три кубики бетону з мінімальним розміром товщини стінок у 100 мм, а потім віддайте їх у лабораторію на перевірку.

Контроль доставки

Якість бетону також багато в чому залежить від транспортування. Якщо доставка цементних сумішей здійснена неправильно, і бетон потрапить під прямі сонячні промені, перемерзне або розшарується під впливом вологи — його властивості будуть безповоротно втрачені.

Наявність сертифікатів і документації

Ще один спосіб встановити походження бетону — перевірити постачальника на наявність сертифікатів якості. Наприклад, з сертифікатами «ХАУЗБЕТОН» ви можете ознайомитися на нашому сайті у розділі «сертифікати».

Тож якщо вам знадобиться консультація у виборі бетону — звертайтеся до наших фахівців і вони з радістю допоможуть вам визначитися з якісним бетоном.