Як обрати бетон? Поради та рекомендації

Зараз існує величезна кількість різних марок бетону — від 50 до 1000. Кожна з них має своє призначення і оригінальні властивості. Так вибір марки бетону безпосередньо впливатиме на результат робіт.

У цій статті ми розповімо, як вибрати відповідну марку бетону і якими властивостями володіє кожен з них.

Вибір бетону: як визначити марку бетону

Стандартний термін повного затвердіння бетону — 28 днів. Саме в цей період визначається якість, або марка бетону. Марка позначається буквою «М» з номіналом, що залежить від показника міцності бетону — від найнижчого (100) до найвищого (500).

Така різноманітність міцності бетону обумовлена різними потребами під час будівельних робіт. Детальніше про це ми розповідали в статті «Які марки бетону бувають».

Для того, щоб визначитися з маркою бетону, необхідно визначити деякі параметри — вид робіт, цінові очікування, необхідну кількість бетону і виробника.

Вид робіт

Кожна марка бетону призначена для певного виду робіт. Наприклад, бетон марки М350 — це відмінне рішення для ремонту у житловому приміщенні — наприклад, для покриття підлог в будинку, обробки стін або для приготування шпаклівки. У той же час, бетон марки М600 призначений для важких будівельних робіт — побудови дамб або об’єктів у зонах із підвищеною сейсмічною активністю.

Зрозуміло, ви можете використовувати бетон М600 для того, щоб залити підлогу в будинку теж — але результат навряд чи виправдає очікування. Такий бетон набагато довше схоплюється, його важче приготувати і, відповідно, ціна цього виду буде вищою.

Цінові очікування

Даний пункт випливає з попереднього, оскільки чим вища марка бетону — тим дорожче він коштуватиме. Завдяки відкритим прайсам на сайтах ви зможете розрахувати приблизну суму бетону на той обсяг робіт, який вам необхідний.

Якщо ви хочете купити бетон — звертайтеся до наших фахівців за консультацією. Ми допоможемо вам розрахувати обсяг робіт і проконсультуємо з приводу марок бетону, які підійдуть для вас найбільше.