Виготовлення арматурних каркасів

Бетон — дуже міцна речовина. Але для того, щоб він затвердів ідеально, необхідно створити для його заливки ідеальні умови. На жаль, така можливість випадає вкрай рідко. Якщо ваше завдання — звести міцний фундамент, вам буде необхідно виготовити арматурні каркаси.

Що таке арматурний каркас фундаменту і його переваги

Арматурний каркас — це своєрідний «скелет» будівлі. Він надає конструкції міцності і захищає бетон від руйнівних впливів навколишнього середовища. Для виготовлення арматурного каркаса зазвичай використовують сталеві ребристі прути діаметром 10-15 мм.

Переваги установки арматурних каркасів:

  • арматурні каркаси підвищують міцність конструкції;
  • захищають від розмивання фундаменту;
  • арматурні каркаси підходять під різні типи фундаментів.

Види арматурних каркасів

На даний момент, існує три види арматурних каркасів: плоскі, об’ємні і підвищеної щільності.

Плоскі арматурні каркаси — це поздовжні і поперечні стрижні з арматури, які з’єднані між собою за допомогою зварювання. Такі каркаси надають більшої міцності і стійкості лінійним конструкціям.

Об’ємні арматурні каркаси — це плоске зварене решето з металевих прутів, які по перпендикулярній площині з’єднують стрижнями із арматури.

Арматурні каркаси підвищеної щільності — це зварені між собою несучі стрижні, які необхідно встановити по спіралі. Такі види арматури стануть у нагоді для побудови бетонного фундаменту в сейсмічно активних зонах або на промислових об’єктах, які вимагають особливого зміцнення фундаменту.

Установка арматурних каркасів

Укладати арматуру необхідно відразу ж після того, як буде проведена опалубка стрічки каркаса. При чому, дно стрічки бажано викласти цеглою або блоками, і в такому випадку вони стануть опорою під два нижніх ребра каркаса. З боків арматура повинна знаходитися на відстані в 5-6 см, щоб прути повністю перебували в бетоні. Після цього через однакові проміжки на дно кріплять тонші прути для підтримування цілісності конструкції.

Потім в стрічку укладають два ребра товстих прутів і прив’язують їх до опор, а вже після цього настає черга викладення верхніх ребер. Одержаний каркас арматури для стрічкового фундаменту повинен походити на металеву сітку, яка розташована в більшій частині обсягу опалубки. При заливці бетону кінці арматури, яка була зведена для підтримки ребер, повинні бути залиті бетоном повністю.

Установка арматурних каркасів — нескладний процес, але досить трудомісткий. Будьте готові витратити на це заняття чимало часу, або ж зверніться до фахівців.