Все про бетон: склад, марки, властивості

Ми багато говоримо про нюанси, пов'язані з роботою з бетонними сумішами. Але не зайвим буде вмістити всю основну інформацію про цей матеріал в одній статті. Та ще й зробити це максимально простою мовою, без використання складних термінів.

Склад бетонної суміші

Вона складається з 4 компонентів:

  • щебінь;
  • цемент;
  • пісок;
  • вода.

Те, в яких пропорціях ці інгредієнти додаються в суміш, залежить від того, яка марка бетону створюється в даній ситуації. Основну роль відіграють вода і цемент. Їх завдання – зв'язати всі інші інгредієнти в одну цілісну структуру. Тому пропорції цих компонентів потрібно дотримуватися особливо уважно. Потрібно враховувати вологість піску і щебеню та інші нюанси.

Ну а вже для поліпшення якості бетону в суміш замішують додаткові добавки, які, наприклад, надають їй стійкості до морозу або підсилюють вологостійкість.

Марки бетону

Марка бетонної суміші визначає його міцність. Те, якої марки потрібен бетон для вашого будівельного об'єкту, зазвичай визначають самі будівельники. Але якщо ви сумніваєтеся в їх компетентності, можете звернутися до наших фахівців – вони допоможуть підібрати правильний варіант.

Перевіряється міцність за допомогою спеціального преса, під який поміщається кубик з суміші, витриманої протягом 28 діб. Останнім часом часто можна зустріти маркування бетону класами – це більш точне визначення якостей суміші. Але більшість будівельних об'єктів все ще замовляють бетон, називаючи саме марку, незважаючи на те що в сучасних проектних вимогах вказують клас бетонної суміші.

Властивості бетону

Вони визначаються кількома показниками:

  • легкоукладальність;
  • рухливість;
  • жорсткість.

Легкоукладальність – це характеристика, яка означає те, наскільки комфортно працювати з конкретною бетонною сумішшю. Вона залежить від рухливості – тобто здатності бетону швидко зайняти весь необхідний обсяг і проникнути в усі його порожнини.

Жорсткість бетону означає знижений вміст води і цементу в суміші. Зазвичай ця характеристика відноситься до худих бетонів.

А такі властивості як морозостійкість і водонепроникність досягаються за рахунок додавання в суміш спеціальних компонентів, які надають бетону цих якостей.