Тріщини в бетонній стяжці: причини виникнення, і як їх полагодити

За допомогою стяжки можна швидко і якісно вирівняти поверхню. Також з її допомогою приховують різні комунікації або недоліки чорнової підлоги. Але іноді після висихання бетон може потріскатися. Саме про те, чому тріскається бетонна стяжка, і як її відремонтувати, і піде мова в статті.

Як уникнути тріщин?

Основною причиною появи тріщин є неправильне армування. Бажано використовувати сітку з комірками 20 на 20 сантиметрів і укладати її по всьому периметру приміщення.

Також причиною може стати занадто тонка стяжка – менше 30 міліметрів. Тоді навіть правильна сітка для армування не зможе врятувати ситуацію і запобігти появі тріщин. Вони в такому випадку можуть з'явитися навіть від перепаду температури.

Якщо бетонний розчин неправильно пройшов процес висихання – у приміщенні були протяги або його не зволожували водою – стяжка також швидше за все покриється тріщинами.

Ще однією причиною появи тріщин можуть бути тріщини в базовій поверхні, на яку заливалася стяжка. Тому всі дефекти потрібно обов'язково усунути під час підготовчих робіт.

Як відремонтувати потріскану стяжку?

Якщо все-таки вам довелося зіткнутися з тріщинами, коли бетон висох, потрібно зайнятися ремонтом поверхні. Це дуже простий процес, який не потребує особливих навичок. Тому з цим зможе справитися будь-хто.

Для початку вивчіть всю стяжку і пошукайте не тільки тріщини, але і навіть невеликі відколи або порожнини, які можуть стати причиною їх появи в майбутньому. Потім тріщини необхідно зробити ширше за допомогою болгарки або перфоратора. Порожнини потрібно розкрити. По ходу розширеної тріщини необхідно зробити поперечні надрізи через рівну відстань. Їх довжина повинна бути 15-20 сантиметрів.

Видаліть пил і сміття з тріщин і покладіть в них металевий дріт. Він буде армуючим елементом. Потім заповніть простори звичайним ремонтним цементом або клеєм для плитки.

Потім потрібно вирівняти всю поверхню. Варто відзначити, що якщо тріщини наносять пошкодження більш ніж 30% всієї площі поверхні, то краще буде зняти стяжку і залити нову. Лагодити таке покриття не просто складно, а й безглуздо. Наявні тріщини будуть лише провокувати нові.