Сухі будівельні суміші

У багатьох людей ремонт асоціюється з брудом і розрухою, які забирають багато часу. На щастя, сучасні будівельні матеріали дозволяють скоротити терміни ремонтних робіт і витрати матеріалів. До таких матеріалів відносяться і сухі будівельні суміші.

Сухі будівельні суміші — це багатокомпонентний будівельний матеріал, у складі якого основними є мінеральні або полімерні в’яжучі речовини. Тобто, сухі суміші — це такі собі «будівельні напівфабрикати»: варто лише додати до них воду і докласти трохи зусиль для перемішування — і будівельний матеріал уже готовий.

Сухі будівельні суміші застосовують під час абсолютно різних видів ремонтних робіт, наприклад:

  • для кладки при будівництві;
  • для вирівнювання стін і стелі;
  • для ремонту старого покриття підлоги;
  • для утеплення підлоги або стін;
  • для декоративних або облицювальних робіт, тощо.

У цій статті ми розповімо про походження і види сухих будівельних сумішей, переваги їх використання і тонкощі роботи з ними.

Сухі будівельні суміші: переваги та види

Широка сфера застосування і простота у використанні зробили сухі будівельні суміші популярними серед будівельників і людей, що планують робити ремонт.

У сухих будівельних сумішей є маса переваг, серед яких:

  • однорідність готових сумішей — так як їх готують безпосередньо перед застосуванням;
  • вдосконалену формулу, яка дозволяє суміші краще утримувати вологу, протистояти розшаруванню та служити довше, ніж рідкі суміші;
  • економність — ви можете приготувати кількість розчину, необхідну саме для вас, що неможливо зробити з рідкими сумішами;
  • невеликі витрати часу — сухі розчини готувати швидше і простіше, ніж рідкі, тому ви зможете заощадити багато часу;
  • великі терміни зберігання і зручність транспортування — сухі суміші відмінно зберігають свої властивості навіть після зберігання у холодній температурі.

Виробництво сухих будівельних сумішей

Такі переваги сухі суміші мають через свій склад. Компоненти матеріалу у кожного виробника можуть бути різні, але основа завжди однакова — це цемент, вапно або гіпс. Як допоміжну речовину у приготуванні сухих сумішей зазвичай використовують крейду, вапняк або білу глину.

Але головним матеріалом в суміші є «в’язка речовина» — хімічні добавки та модифікатори. Кожна компанія використовує різні речовини, рецепт яких — комерційна таємниця. Саме ці речовини дозволяють суміші довго не застигати, відштовхувати воду і зберігати міцність протягом багатьох років.

Серед різновидів сухих цементних сумішей — штукатурки, шпаклівки, грунтовки, клеї, затирання для швів, сухі суміші для стяжки підлоги та багато інших.

Сьогодні на ринку сухих будівельних сумішей можна знайти велику кількість пропозицій від українських виробників, які не поступаються європейським у якості. «ХАУЗ БЕТОН» створює сухі будівельні суміші вищого ґатунку та використовує сучасні технології, що допомагають зробити ціну матеріалів комфортною для наших клієнтів.