Стрічковий фундамент: марки бетону, особливості, монтаж

Стрічковий фундамент – одна з найбільш надійних основ. Він здатний прийняти повне навантаження споруди і ідеальний для зведення будинків із підземним поверхом. Такий фундамент підходить для будівництва на складних і пучинистих грунтах, слабкому грунті і місцевостях, де є високий рівень ґрунтових вод.

Всі ці переваги схиляють будівельників до вибору стрічкового фундаменту, навіть незважаючи на складність створення цієї конструкції. Процес досить трудомісткий, він складається з монтажу знімної опалубки, армування основи і заливки опалубки бетоном. Через особливості зведення на стрічковий фундамент йде досить велика кількість матеріалів.

Як монтується стрічковий фундамент?

Давайте більш детально розглянемо тонкощі процесу, адже знаючи принципи монтажу вибирати марку бетону набагато простіше. Незважаючи на те, що створення стрічкового фундаменту вимагає великої кількості зусиль, сам процес досить простий і складається з декількох етапів:

 1. Очищення і вирівнювання ділянки.
 2. Створення розмітки фундаменту з використанням кілочків і мотузки.
 3. Викопування траншеї глибиною 40-50 сантиметрів.
 4. Траншея засипається піском і гравієм. Товщина шару – близько 15 см. Потім шар трамбується.
 5. Укладання руберойду або гідроізолюючої плівки.
 6. Створення опалубки.
 7. Створення армованої решітки. Вона розміщується на відстані 50-60 мм від кордонів траншей. Важливо: скріплювати частини армування зварюванням можна, інакше утворюється корозія.
 8. Створення отворів для труб і комунікацій.
 9. Заливка бетону в опалубку. Щоб він не тріскався, на час висихання конструкція накривається поліетиленовою плівкою, а в спеку додатково поливається прохолодною водою.
 10. Опалубка усувається, а сам фундамент продовжує сохнути.
 11. Після висихання бетону фундамент додатково гідроізолюється і утеплюється.

Який бетон підходить для такого фундаменту?

Зазвичай для стрічкового фундаменту вибирається бетон, в складі якого знаходиться цемент з маркуванням М. Бетонна суміш марки нижче М200 підходить для створення основ для невеликих і легких будівель – наприклад, альтанок. Щоб звести фундамент для великого дерев'яного будинку варто використовувати бетон марок М300 і М350. Важким будівлям на кшталт багатоповерхових будинків підійде основа з бетону М400 і М450. А для спецоб'єктів зазвичай вибирають бетон марки М-500.