Штукатурна суміш: види і варіанти використання

Штукатурні суміші – це будівельний матеріал, здатний перекрити навіть найскладніші дефекти поверхні і відмінно лягає на будь-яку з них. Штукатурну суміш рекомендують використовувати для вирівнювання таких поверхонь, як піноблок, газобетон, бетон, цегла та інше.

В цій статті ми розповімо про переваги використання штукатурних сумішей і їх основних видах.

Переваги використання штукатурних сумішей

Крім очевидної універсальності даного продукту, у використанні штукатурних сумішей є ряд інших переваг. По-перше, штукатурні суміші стійкі до механічних впливів, тому забезпечать довговічну захист вашої конструкції. Штукатурка водонепроникна, тому вам не варто турбуватися про вологість в приміщенні. Крім цього, штукатурка стійка до перепадів температур і дуже економічна.

Види штукатурних сумішей

Нині існує багато видів штукатурних сумішей, і кожна з них має певну спеціалізацію. Давайте розглянемо основні їх види; цементно-вапняні штукатурні суміші, цементні суміші та сухі цементно-піщані суміші.

Цементно-вапняна штукатурна суміш

З початку 90-х цементно-вапняна штукатурна суміш була досить популярною, але зараз її використовують значно рідше. Це пов’язано з появою інших, більш економічних способів вирівнювання поверхонь. Цементно-вапняну штукатурну суміш застосовують для обробки кам’яних і бетонних стін, а також внутрішніх і фасадних частин будівель. Може стати відмінною основою під керамічну плитку, декоративну штукатурку, рулонні і рідкі шпалери.

Перевага цементно-вапняної суміші полягає в її підвищеної еластичності, якої можна досягти завдяки збільшенню пропорції вапна в розчині. Але це, з іншого боку, зменшує міцність продукту на виході, що негативно впливає на його термін служби. Сьогодні існують інші способи вирівнювання поверхні, які дозволяють створювати еластичні суміші без втрати якості.

Цементна штукатурна суміш

Цементна штукатурна суміш призначена для вирівнювання недеформівних цегляних, бетонних, і цементно-піщаних поверхонь шаром до 30 мм зовні і всередині приміщень перед обробкою. Також цей матеріал можна використовувати і для вирівнювання кам’яних поверхонь, але тільки шаром до 20 мм. Також цементно-штукатурна суміш стійка до вологи і морозу.

Матеріал наноситься вручну, але при правильному приготуванні це досить легко і не займе багато часу. Цементна штукатурка ідеально підходить для обробки стін, перегородок і стель.

Суміші сухі штукатурні цементно-піщані

Цементно-піщана штукатурна суміш це цементний розчин з домішкою пісків і гашеного вапна. Залежно від типу робіт пропорції суміші можуть змінюватися. Наприклад, для внутрішньої обробки, яку в готовому вигляді видно не буде, підійде і звичайний цементний розчин з пропорцією 1: 1: 5. А для будівництва в місцях з підвищеною вологістю необхідно буде розробити специфічний розчин.

Штукатурні суміші значно зміцнять вашу конструкцію, захищаючи від вологи і підвищених температур. Так взимку в приміщенні завжди буде сухо і тепло, а влітку прохолодно. Якщо ви не можете визначитися з тим, яку штукатурну суміш варто вибрати звертайтеся до наших фахівців за консультацією, вони з радістю допоможуть!