Що таке гнучкий бетон

Бетон — один з найміцніших будівельних матеріалів, але навіть він може стати непридатним. Під впливом природних явищ навіть у найбільш якісному бетоні можуть з’явитися тріщини. І якщо в нашому, відносно спокійному географічному регіоні це не проблема першої важливості, то для країн, що знаходяться в активній сейсмічній зоні, бетонні будівлі є великою проблемою. Так вчені з Наньянського технологічного університету розробили новий вид композитних матеріалів — гнучкі бетонні покриття.

Гнучкий бетон: склад і характеристики

Гнучкий бетон — це речовина, яка тільки зовні схожа на цементну суміш. Вперше гнучкі бетони, які виходили під загальною назвою Engineered Cementitious Composites (ECC), були розроблені 10 років тому. До їх складу входять полімерні волокна, що схоплюються не до статичного стану, а навпаки є рухливими.

Завдяки ковзанню даних мікрочастинок в бетоні він ставав більш гнучким, що дозволяло витримувати великі навантаження. Основна перевага гнучкого бетону полягає в тому, що навіть після деформацій він повертався у попередній стан.

Гнучкі бетонні плити: переваги

Звичайно, навіть гнучкий бетон може давати тріщини. Але, як показала практика, він є у три рази стійкішим, ніж звичайний бетон.

Також гнучкий бетон більш вигідний для будівель з армованими конструкціями. Оскільки під час корозії металеві прути розширюються, будівлі зі звичайного бетону мають великий ризик руйнування. У той же час, гнучкий бетон стійкіше до таких навантажень більше, ніж в три рази.

У 2016 році вчені з сінгапурського університету в Наньяні винайшли поліпшену версію ECC, яку назвали ConFlexPave.

На даний момент ConFlexPave використовують при дорожніх роботах. Дороги з гнучким бетоном витримують будь-які деформації, і у той же час не розмиваються під час змін сезонів.

На даний момент вчені працюють над поліпшенням сучасних формул. Можливо, незабаром з’явиться новий вид бетону, який витримає будь-які навантаження.

Якщо ж у Вас виникнуть питання стосовно марки бетону або його хімічних властивостей, наші спеціалісти “ХАУЗ БЕТОН” завжди готові надати Вам інформацію.