Поради щодо догляду за бетонними поверхнями і їх ремонту

Бетон використовується в будівництві досить часто через свою довговічність, надійність і пластичність. З нього можна створити практично все завгодно: проїжджі частини, пішохідні доріжки, покриття для підлоги і навіть стільниці. Але, незважаючи на високу витривалість, бетонні вироби теж можуть пошкоджуватися, якщо не дотримуватися правил догляду за ними.

Як доглядати за бетоном

Щоб не допустити проблем з бетонною поверхнею, за нею потрібно стежити, підтримуючи хороший стан матеріалу. Робити це дуже просто. Бетонне покриття на вулиці потрібно обов'язково очищати від бруду, листя і трави, яка впала на нього під час стрижки газонів. Якщо цього не робити, зелень почне вкорінюватися, створюючи тонкі тріщини в бетоні, які в майбутньому призведуть до більш серйозних пошкоджень.

Видаляйте плями відразу ж після того, як щось розлилося на бетонну поверхню. Бетон дуже пористий, тому рідина всмоктується практично моментально, залишаючи непривабливі плями. І очистити їх потім дуже складно, вони буквально в'їдаються в матеріал.

Кожні пару років потрібно заново "запечатувати" бетонну поверхню за допомогою спеціального засобу, щоб матеріал зберігав привабливий зовнішній вигляд і прослужив ще довше. Перш ніж наносити засіб спочатку проведіть глибоку і ретельну чистку поверхні. А після нанесення запечатувального розчину дозвольте йому гарненько просохнути.

Ремонт бетонних поверхонь

Хоч цей матеріал і стійкий до пошкоджень, з часом на ньому можуть з'являтися сколи та тріщини. Слідкуйте за їх появою і намагайтеся відразу ж лагодити навіть самі незначні пошкодження. Інакше вони призведуть до більш великих тріщин.

Невелику тріщину можна дуже легко полагодити за допомогою спеціальної замазки, яку можна придбати в будь-якому магазині будматеріалів. Велику тріщину також потрібно ремонтувати, заповнюючи її бетонною сумішшю або спеціальним засобом для лагодження тріщин.

Маленькі відколи й поглиблення можна заповнити тими ж матеріалами, що і тріщини. Пам'ятайте, що перш ніж почати заповнювати пошкодження бетоном або спеціальною замазкою, потрібно спочатку ретельно очистити його від бруду і пилу.

Щоб приховати місце, де було пошкодження, можна пофарбувати бетон, надавши йому будь-якого оригінального дизайну.