Пора року під час заливання бетону

Це питання хвилює всіх – як замовників об'єкта, так і самих будівельників. Адже фундамент будівлі повинен бути міцним, щоби витримувати навантаження. На міцність бетонної конструкції впливає багато зовнішніх факторів. І погода має велике значення.

Як відбувається затвердіння бетону?

Цей процес складається з двох етапів:

  • Суміш схоплюється. Вона стає менш рухомою та приймає необхідну форму. Чим вища температура повітря, тим швидше схоплюється бетон.
  • Суміш твердіє. Цей етап починається після того, як вон схопилася. Тут також більш висока температура прискорює процес.

З цього можна припустити, що краще заливати бетон влітку.

Заливання бетону в літній час

Звичайно, у теплі суміш затвердіє швидше і буде більш міцною. Але варто сказати, що надмірно висока температура може погано впливати на якість результату. Ідеальні умови для заливання – температура повітря до +20 градусів по Цельсію і вологість не вища за 80%.

Заливання восени чи весною

Краще всього заливати бетон ранньою осінню або пізньою весною. Також важливо, щоб не було перепадів температури. Радимо заздалегідь підготувати морозостійкі добавки на всякий випадок.

Робота з бетоном у зимовий час

Найбільш незручна пора року для заливання. Через мороз доведеться купувати спеціальні добавки, які роблять суміш більш витривалою у холод. Це суттєво підвищує витрати на проведення робіт. Але це не найбільша проблема у цій ситуації. Взимку навряд вийде досягти максимальної міцності бетону. Особливо якщо температура опустилася нижче за -15 градусів по Цельсію.

У цілому, бетон можна заливати у будь-яку пору року. Все залежить від того, чи готові ви витрачати більше грошей та жертвувати якістю кінцевого результату. А також, очевидно, від температури повітря. Так коли б ви не працювали з бетонною сумішшю, потрібно пам'ятати про три основних правила:

  • не заливайте фундамент шарами. Його потрібно створювати за один раз, бо шари, застигаючи при різних умовах, будуть мати різну міцність.
  • намагайтеся уникати перепадів температури.
  • у холодну пору року використовуйте спеціальні морозостійкі добавки.

Якщо у вас виникли питання, звертайтеся до наших фахівців за допомогою. Вони готові надати вам детальну консультацію.