Поливання бетону після заливки

Бетон — це хімічна речовина, і його головним каталізатором є вода. Первинне схоплювання і набір міцності бетон набирає протягом 28 днів, проте через відсутність вологості цей процес може завершитися набагато раніше.

Для того, щоб бетон з часом не кришився і на поверхні не з’явилися тріщини, під час висихання його необхідно промивати.

Навіщо бетон поливають водою

Бетон вважається одним з найміцніших матеріалів в будівництві. Але його властивості можуть бути втрачені, якщо поверхню неправильно підготувати.

Активними компонентами під час затвердіння бетонної поверхні є вода і цемент. Ці речовини огортають зерна заповнювача. Протягом певного часу вода випаровується, а в’язка речовина твердне. Таким чином зерна з’єднуються, створюючи монолітне щільне покриття.

Під час затвердіння речовина втрачає воду — а, значить, скорочується в обсягах. Набір міцності буде відбуватися рівномірно тільки в тому випадку, якщо випаровування буде однаковим по всьому об’єму.

Це складно забезпечити, враховуючи, що верхня частина залитої конструкції постійно контактує з атмосферою (з її високими температурами і вітром). Якщо зовнішній шар бетону буде віддавати вологу сильніше, ніж середина, то виникнуть осадові дрібні тріщини.

Поливання бетонної поверхні водою: правила

Поливання бетону водою — це спосіб уникнути вищеописаних неприємностей. За оцінками наших експертів, бетон необхідно поливати в такій послідовності:

  • протягом 2-3 тижнів для бетону на портландцементі;
  • протягом 28 днів для бетону, що повільно твердіє;
  • 7-8 днів для бетону, який швидко твердіє.

Також на випаровування води впливає зовнішня температура. Якщо на вулиці жарко (від 28 °C),то поливати бетон потрібно частіше в 1,5-2 рази, а коли температура нижче 5 °C, то поливати його не потрібно взагалі.

У суху або вітряну погоду необхідно поливати бетон один раз у 2-3 години. Якщо погода суха і сонячна — поливати бетон треба один раз на 10 годин. В цілому, проміжок між поливами може становити від 1,5 до 3-х годин.

Вам слід враховувати, що поливання бетону водою не збільшує міцність, а всього лише знижує крихкість конструкції. Для того, щоб конструкція була побудована на роки — вам необхідно вибрати бетон кращої якості.