Навіщо потрібна бетонна підготовка?

Будинки повинні будуватися на століття. Грунт з часом просідає, тому є ризик обвалу конструкції в цілому. Щоб уникнути цього, до початку будівельних робіт необхідно провести бетонну підготовку.

Пристрій бетонної підготовки: худий бетон

бетонна підготовка фундаменту потрібна тоді, коли необхідно звести плитні або стрічкові конструкції. Дана процедура проводиться для того, щоб встановити жорсткі каркаси і сталеві сітки безпосередньо в тіло фундаменту. Слід зазначити, що на бетоні зводити фундамент легше, ніж на гравії або на профільованих мембранах, особливо в холодну пору року.

Для того, щоб звести бетонний фундамент, виключаючи просідання грунту, вам необхідно залити худий бетон. Найчастіше дана суміш містить не більше 6% цементу, в той час як інші складові & mdash; це щебінь і гравій. Товщина худого шару бетонної підготовки повинна складати від 50-ти до 100 мм.

Також товщина бетонної підготовки залежить від габаритності майбутньої будівлі, рівня підземних вод і походження грунту.

СНиП по бетонних робіт

Будівельні норми і правила необхідні для того, щоб при будівельних роботах дотримувалися всі технічні параметри. Вони визначають товщину шару будівельного матеріалу для бетонної підготовки під фундамент, матеріали будівництва та інші характеристики.

В своїй більшості БНіП в Україні замінені на відповідні ДСТУ та ДБН. БНіП розглядаються як джерело інформації для відповідального будівництва.

Наприклад, основні норми і вимоги для створення підстави містилися в СНиП 52-01, СП 50-101-2004 і СП 52-101-2003. Зараз в Україні ці питання регулює ДБН В.2.6-98: 2009. Бетонні та залізобетонні конструкції. Основні положення, а також ДБН В.2.1-10-2009. Підстави і фундаменти будівель та споруд. Основні положення проектування.

Будівельні правила, які функціонують на території України, передбачають різні види робіт по бетонній підготовці.

Бетонна підготовка під фундамент це найнадійніший і поширений спосіб уберегти цілісність майбутньої конструкції.