НАВІЩО БЕТОНУВАТИ ГВИНТОВІ ПАЛІ

Технологія бетонування паль проста і ефективна. Але деякі фахівці спростовують доцільність даної процедури. Чому з’явилися чутки з приводу того, що бетонування паль навпаки призводить до корозії, а не захищає від неї?

Давайте розберемося, чи потрібно бетонувати гвинтові палі і що про це говорять наші експерти.

Навіщо потрібен фундамент на бетонних палях?

Бетонування гвинтових паль в першу чергу необхідне для гідроізоляції. З часом в бетоні з’являються тріщини, в які проникає волога. Якщо палі при цьому порожні, волога може заповнити палі і спровокувати передчасну корозію.

Також бетонування паль необхідні для того, щоб зробити фундамент більш стійким і складним у демонтажі. Бетонні палі для фундаменту відмінно підійдуть довгостроковим великим будівлям — наприклад житловим будинкам. Заповнені бетоном палі складно демонтувати, а також бетон захищає від скупчення вологи у холодних місцевостях.

У той же час, немає необхідності заливати бетоном палі для короткочасного будівництва (наприклад, будівельного вагончика) або з діаметром до 57 мм. У першому випадку демонтаж споруди створить небажані проблеми, а в іншому бетонування такого невеликого діаметра буде недоцільним, так як температурне розширення льоду не зможе заподіяти шкоду споруді.

Бетонні палі для фундаменту: думки експертів

З точки зору деяких фахівців, бетоновані палі зменшують термін служби фундаменту. Ця думка підкріплюється і тим, що метал і бетон мають різне теплове розширення. Так від цієї невідповідності можуть утворитися мікровпадини, у яких накопичується волога, і при наявності доступу кисню корозія буде протікати в прискореному темпі.

Це не зовсім так.

Навіть якщо у бетонному розчині залишаться порожнини, відсутність доступу кисню зведе до мінімуму ймовірність утворення в них конденсату. А значить — і ризик виникнення корозійних процесів на внутрішній стінці стовбура. Корозія почнеться лише в тому випадку, коли паля буде мати безперервну порожнину по всій довжині, що малоймовірно.

Бетонні палі: як створити якісний фундамент

Фундамент на бетонних палях, незважаючи на заперечення деяких експертів, залишається найпопулярнішим способом зміцнення будівлі. Найчастіше порожнисті палі заливаються пісочно-бетонної сумішшю. Рівень заливки знаходиться трохи глибше, ніж рівень підрізування паль. Також слід звернути увагу на те, що з часом бетон в палях просяде, і його потрібно буде доповнити порошковим бетоном або цементом. Це допоможе уникнути утворення пустот і вологи всередині палі.

Також важливу роль в підході до бетонування пальових грає температура. Якщо під час заливки на вулиці температура вище нуля, то бетонно-пісочну суміш можна заливати звичайною водою.

Але при температурі нижче нуля замість води в суміш необхідно додавати спеціальні присадки — до -5 градусів за Цельсієм це може бути звичайна сіль, від -5 градусів слід використовувати спеціальні антифризи. Додавати воду в суміш при мінусовій температурі не треба, так як лід згодом розмерзнеться і створить необхідну кількість води для розчинення.