Монолітний каркас

Монолітне будівництво — це техніка зведення будівель, що дозволяє в стислі терміни зводити конструкції будь-якої складності та кількості поверхів. Монолітний каркас можна створити, заливши бетон в опалубку необхідного розміру. Так каркас може рости поверх за поверхом — найвищі будівлі світу побудовані саме за допомогою монолітів.

У цій статті ми розповімо про те, що таке монолітний каркас, його переваги та недоліки а також сфери застосування.

Монолітний фундамент: особливості

На даний момент існує монолітне будівництво двох видів: щитове і тунельне. Як правило, монолітне будівництво проводиться після доставки тунельної опалубки в готовому вигляді, при цьому форми не підлягають реконструкції. Опалубка здійснюється за готовим проектом споруди і доставляється для проведення монолітних робіт.

Монолітне будівництво — лідер за швидкістю зведення будівель серед інших способів. Традиційно цей метод застосовували лише у будівництві багатоповерхових будинків, проте в останні роки він знаходить все більш широке застосування при зведенні приватних будинків і відносно невеликих котеджів. У монолітного зведення є ряд переваг:

  • висока швидкість проведення робіт. Практична відсутність ручної роботи дозволяє оперативно реалізувати проект навіть силами невеликої будівельної бригади;

  • порівняно невелика вага будівлі. Це дозволяє заощадити на фундаменті і особливо важливо при зведенні будівель на слабких грунтах і нерівних поверхнях;

  • відсутність необхідності використовувати важку вантажопідйомну техніку. Будівельні матеріали обмежуються елементами опалубки, арматурою і бетонною сумішшю, з доставкою яких рідко виникають складності;

  • відсутність швів.

Втім, недоліки у цього підходу також є:

  • необхідно ретельно провести гідроізоляцію на місці стику фундаменту і основних колон;

  • залежність будівельного циклу від температури. Взимку доведеться або відмовитися від будівництва взагалі, або використовувати добавки, що знижують температуру застигання бетонної суміші;

  • високі вимоги до кваліфікації робітників.

Як залити монолітний фундамент: монолітна плита

Заливка монолітного фундаменту відбувається в кілька етапів. В першу чергу, необхідно встановити арматурний каркас по всьому периметру будівлі, по обидва боки.

Після цього необхідно встановити опалубку будівлі. Це конструкція з міцних щитів, яка робить несучі стіни міцнішими. Залежно від типу будівництва, можна встановити горизонтальну і вертикальну опалубку. Для складних поверхонь використовують закруглену конструкцію. Матеріалом тут може виступати метал, поєднання дерева і металу, залізобетон або синтетичні тканини.

Потім необхідно провести заливку бетону. Хочемо уточнити, що цим повинні займатися спеціальні підприємства, у яких є досвід роботи з бетонними сумішами. Для запобігання утворенню пустот, бетонну суміш необхідно ущільнити.

Після цього наступають завершальні етапи роботи з бетоном. Це сушка бетону, особливо актуальна в зимовий час. В кінці підготовчих робіт слід зняти опалубку та гідроізоляцію конструкції.

Якщо вам необхідна консультація з приводу установки монолітних каркасів, ви можете звернутися до наших фахівців.