Кому вигідний стрічковий фундамент

У 2018-му році погода не пошкодувала українців. Різкі перепади температур, затяжна сніжна зима і, як наслідок, масштабні повені перевірили на міцність не одну будівлю в Україні. Для того, щоб будинок пережив несприятливі погодні умови необхідна міцна, стійка основа. Одна з таких — стрічковий фундамент.

Про те, що таке стрічковий фундамент, як провести розрахунок стрічкового бетонного фундаменту, а також які його види і методи укладання існують — далі у статті.

Стрічковий бетонний фундамент: види і характеристики

Стрічковий фундамент відмінне рішення для тих, хто планує побудувати будинок з підземним паркуванням або підвалом. Стрічкові фундаменти міцні і стійкі, але в той же час обійдуться забудовникові значно дешевше, ніж установка паль.

Зазвичай стрічковий фундамент використовують в областях з сухими і не пучинними ґрунтами вони дозволяють звести фундамент на 0,5 м углиб землі без втрати стійкості. На інших видах ґрунтів зведення стрічкового фундаменту теж можливе, але його доведеться укладати глибше мінімум в два рази, тому такий варіант недоцільний з фінансової точки зору.

У свою чергу, стрічкові фундаменти можна поділити на два види — мілкозаглиблені і заглиблені.

Мілкозаглибленим вважається фундамент, який сягає від 0,3 до 0,5 м углиб. Цей вид підходить для невеликих приватних будівель.

Заглиблений фундамент використовують для побудови будівель з важкими бетонними стінами або підземним паркуванням. Для зведення заглибленого фундаменту необхідно виміряти глибину промерзання ґрунту, а потім відняти від отриманого числа 30 см.

Способи укладання стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент можна поділити на два види — монолітні і збірні.

Монолітні стрічкові фундаменти складаються з армованого бетону. Армування стрічкового фундаменту — це процес укладання фундаменту, під час якого перед заливкою бетону встановлюють сталеві прути. Монолітне зведення фундаменту — більш трудомісткий процес, ніж збірний, так як вам знадобиться багато зусиль для установки залізних прутів.

Збірний спосіб полягає у збірці фундаменту з блоків бетону або цегли. Він легший, ніж попередній, однак на нього доведеться витратити більше часу.

Заливка стрічкового бетонного фундаменту достатньо легка у реалізації, а ось який метод укладки фундаменту буде найбільш ефективним обирати вам.