Історія бетону

Спадщина бетону така ж стійка, як і сам матеріал. У цій статті ми розповімо про 5 000-річної історії бетону і про те, як він перетворився в найпопулярніший матеріал у будівельній галузі.

Як з’явився бетонний розчин

Історія бетонуЦемент як природна речовина існував ще до початку історії людства — більше 12-ти мільйонів років тому. В якості будівельного матеріалу його почали використовувати близько 3 000 років до н.е. єгиптяни, китайці і греки. Правда, в рудиментарній формі. Справжню бетонну суміш вперше створили саме римляни. У третьому столітті до нашої ери вони виявили, що змішування вулканічного попелу з вапняним розчином, піском і гравієм створювало тверда речовина, схоже на сучасний бетон. Після того, як у бетонну суміш додали тваринний жир, молоко і кров, речовина була названа «Пуццоланом». Пуццолан використовували для будівництва Аппіанского шляху, Колізею і Пантеону, а також Пон-дю-Гар в Південній Франції. Після падіння Римської імперії якість цементувальних матеріалів швидко погіршилась, тому що більшість людей стало цікавити будівництво кам’яних споруд. Техніка виготовлення пуццоланового цементу була втрачена, забута і не з’являлася до середини середньовіччя. Однак, в 1414-му році були виявлені рукописи римського архітектора Поліо Вітрувіуса, в яких містилася інформація про пуццолан. Так у громадськості знову з’явився інтерес до бетону, і вже в 1163-му році Фра Джокондо використав пуццолановий цемент для будівництва пірса Пон-де-Нотр-Дам в Парижі.

Як змінився склад бетонної суміші через роки після його винаходу

Бетонна суміш у тому складі, який ми звикли використовувати, з’явився далеко не відразу. Наприкінці 19-го і початку 20-го століть будови з бетону набули особливої ​​слави:
  • у 1889 році був побудований перший залізобетонний міст;
  • у 1891 році була створена перша американська бетонна вулиця, поставлена ​​Джорджем Бартолом’ю в штаті Огайо;
  • у 1903 році було зведено перший бетонне висотна будівля Інгаллс, теж в штаті Огайо;
  • у 1909 році була запущена перша миля сільського тротуару для автомобілів в США (Уейн Каунті, штат Мічиган).
Першою українською будовою з бетону став Харківський Держпром, який був зведений 5-го травня 1925 року. На сьогодні бетон є найпопулярнішим матеріалом в будівельній промисловості і знаходиться всюди у світі — дорогах, будинках, мостах і багатьох інших спорудах. Якщо Ви хочете створити свою споруду, то бетонна суміш — це відмінний вибір. Зверніться до наших фахівців, і вони з радістю нададуть вам безкоштовні консультації щодо вибору та використання бетонних сумішей.