ФБС або бетон: з чого краще робити фундамент

Будівництво починається не з фундаменту, а з вибору матеріалів. Те, з якими матеріалами краще працювати, залежить від безлічі факторів на кшталт виду грунту на ділянці, клімату в місцевості, де зводиться будівля, і масштабів самого будівництва. Що ж стосується фундаменту, є дві опції. Перша – зробити бетонну заливну основу. Друга – зібрати фундамент з блоків (ФБС). Який варіант кращий? Давайте розберемося.

Що таке ФБС?

Ця абревіатура розшифровується як "фундаментний блок стіновий". Тому очевидно, що ФБС – це блоки, з яких можна зібрати конструкцію. Виготовляються вони із залізобетону, тому виходять міцними і надійними. Виглядають блоки як паралелепіпед з отворами.

Переваги фундаментних блоків при створенні опори:

  • Досить низька вартість, враховуючи ціни і на матеріали, і на роботу будівельників. Якщо вам потрібно заощадити, ФБС – ваш вибір.
  • Працювати з блоками просто і швидко. Немає нічого складного у тому, щоб звести фундамент із ФБС. Не потрібно чекати, поки висохне бетон, або проводити якісь додаткові роботи.
  • З блоків набагато простіше створити споруду з підвалом або підземним поверхом.

Недоліки ФБС:

  • Блоки схильні до бічного зміщення – з часом фундамент може "поїхати" в сторону, що викличе деформацію всієї будівлі.
  • Стійкість до перепадів температури, вологи та інших негативно впливаючим факторам гірша, ніж у бетонної суміші.

Особливості заливного бетонного фундаменту

Найчастіше будівельники вибирають саме цей варіант. Основна перевага такої основи в тому, що її можна звести в будь-якій місцевості, навіть на самій рельєфній і на слабкому грунті. Заливний фундамент має і інші позитивні сторони:

  • Бездоганна надійність. Така основа стійка і при правильно проведених роботах не деформується, навіть якщо грунт під нею буде рухатися.
  • Висока стійкість до вологи, перепадів температури і інших зовнішніх факторів. Зазвичай фундамент після зведення додатково гідроізолюється і, при потребі обробляється від холоду. Тому він витримує негативний вплив високих і низьких температур і вологи.

Недоліки такого фундаменту:

  • Досить об'ємні і тривалі роботи. Потрібно підготувати опалубки, залити бетон, а потім чекати його висихання.
  • Більш висока вартість через складність робіт і більшої кількості матеріалів.