Декоративний бетон

Декоративний, або штампувальний бетон — це цементно-піщаний розчин, який за властивостями схожий на звичайний, але має більш естетичний вигляд. Розчин може імітувати зовнішній вигляд різних покриттів — каменю, мармуру, дерева або інших малюнків.

Про створення декоративного бетону, його переваги і види — далі у статті.

Декоративний бетон: склад

Якщо правильно приготувати суміш для декоративного бетону, його міцність і стійкість до перепадів температур буде навіть вищою, ніж у асфальту. Річ у тому, що під час створення декоративного бетону до його звичайного складу додають фарбувальні порошки, лаки і просочення, які роблять бетон стійкішим до зовнішніх пошкоджень.

Крім підвищеної міцності, декоративний бетон стійкий до вигинів, заломів і затирання. А ще ви можете не переживати за вицвітання бетону — колір залишиться яскравим протягом десятків років.

До складу декоративного бетону входять переважно натуральні елементи — пісок, гравій, вапно, цементна суміш, а також різні пігменти для надання кольору. Якість бетону теж має роль в його подальшому збереженні — чим вища марка бетону, тим менша ймовірність появи тріщин.

Оптимальною маркою бетону для укладання облицювальних стін будівель або тротуарів, для прикладу, буде марка М400.

Види декоративного бетону

На даний момент існує три види декоративного бетону — кольоровий бетон, бетон, що імітує натуральні матеріали або бетон із унікальною структурою.

Кольоровий бетон

Отримати бажаний колір бетону просто — потрібно просто додати в розчин трохи кольорових барвників. Цей спосіб дозволяє заповнити кольоровим пігментом весь розчин, не залишаючи пропуски.

Декоративна штукатурка під бетон, що імітує натуральні матеріали

За допомогою штампів — спеціальних пресів для тиснення фактури бетону, йому можна надати будь-яку форму. Найпопулярнішими є тиснення, що імітують натуральні матеріали. Це може бути камінь, цегла, дерево, бруківка або мармур, які чудово доповнять будь-який інтер’єр.

Бетон з унікальною структурою

Такого ефекту можна досягти при використанні великих заповнювачів — граніту, базальту, вапняку або мармуру. Також, завдяки універсальним тисненням, ви можете створювати на бетоні різноманітні візерунки.

Приготування декоративного бетону

Вам доведеться запастися терпінням, тому що декоративний бетон застигатиме від 24 до 48 годин.

Після того, як залитий бетон вирівняють, його поверхню покривають кольоровим порошком-закріплювачем, який шар за шаром втирають у бетон. Трьох шарів достатньо для того, щоб забезпечити бетону міцне покриття і яскравий колір.

Коли покриття буде нанесено, необхідно залишити бетон застигати на 24 години. Так він трохи загусне, і тиснення не будуть прилипати і провалюватися.

Якщо через добу бетон став в’язким і податливим, як пластилін — він готовий до тиснення. Після надання бетону форму необхідно залишити його застигати ще на 24 години.

Декоративний бетон, ціна якого буде приємна для покупця з будь-яким бюджетом — це універсальний засіб для будівельно-ремонтних робіт. А головне — він безпечний для здоров’я, оскільки його виготовляють із натуральних інгредієнтів.