Чим залити теплу водяну підлогу

Утеплення підлоги це найбільш сприятливий варіант порятунку холодною зимою. Водяна тепла підлога набагато комфортніша за опалення батареями вона не пересушує повітря і розподіляє тепло рівномірно по всій площі приміщення.

Система водяна тепла підлога перетворює підлогу на велику опалювальну поверхню, яку не видно і не чутно, і яка також не збирає пил.

Утеплити підлогу можна трьома способами: заливкою бетонної стяжки, напівсухою стяжкою та сумішами, що самовирівнюються.

Заливка теплої підлоги бетонною стяжкою

Бетонна стяжка для теплої підлоги це найбільш надійний, але і самий трудомісткий спосіб утеплення підлоги. Так як стяжка схильна до постійного перепаду температур, необхідно зміцнити його за допомогою цементно-бетонної суміші.

Для того, щоб бетонна стяжка прослужила довго, необхідно приготувати якісну суміш. Вона повинна складатися з відсіву з фракцією від 3-х до 5 мм, цементу М300 і вище і пластифікаторів.На відміну від піску, відсів забезпечує більш щільне зчеплення з поверхнею.

Також вам слід звернути увагу на якість цементу. Низькоякісний цемент не забезпечить потрібної міцності, тому при нагріванні може покритися тріщинами. Для того, щоб поверхня не кришилася, необхідно додати у суміш пластифікатор.

Напівсуха стяжка

Напівсуха стяжка відрізняється від заливки бетонної стяжки меншою кількістю води. Для її приготування необхідно використовувати ті ж інгредієнти, що і для заливки бетонної стяжки, але з обов'язковим додаванням фіброволокна. Завдяки фіброволокна суміш можна розподілити навіть без армуючої сітки.

Для того, щоб визначити готовність напівсухої стяжки, необхідно стиснути невелику кількість суміші в руці. Якщо з неї, як з губки, почне виділятися вода значить її занадто багато. Якщо суміш буде розсипатися в руках значить води занадто мало. Готова суміш для напівсухої стяжки зберігає форму при стисненні, не розсипається і не розмазується по долоні.

Самовирівнювальні суміші

Самовирівнювальні суміші за складом схожі на заливку і напівсуху бетонні стяжки. Проте, вони більш пластичні, і тому не потребують ретельного вирівнювання і швидше сохнуть.

На даний момент існують грубі і фінішні самовирівнюючі суміші. Фінішні суміші не призначені для нанесення товстим шаром так як дуже швидко висихають, у той час як грубі суміші ідеальний варіант для утеплення підлоги.

Утеплення водяного статі трудомісткий і дорогий процес. Обов’яково необхідно використовувати в роботі тільки якісні матеріали і звертатися до професіоналів для того, щоб забезпечити якісне утеплення підлоги.