Чим відрізняється бетон від цементного розчину

Недосвідчені у будівельній справі люди часто плутають бетон і цементний розчин. Проте ці поняття різні, хоча і мають між собою багато спільного. Виходячи із своїх характеристик, ці будівельні матеріали використовують для різних робіт.

Чим відрізняється бетон від цементного розчину

Для початку потрібно розібратися з поняттями.

Цемент — це мінеральна порошкоподібна речовина, змішуючи її з водою, утворюється тістоподібна маса, яка стає однорідною та дуже твердою після застигання.

Цементний розчин — це суміш, до складу якої входять цемент, пісок і вода (за необхідності додаються пластифікатори на кшталт морозостійких чи вологостійких).

В свою чергу, до складу бетону входять ті ж цемент і вода, а також додаються крупні чи дрібні заповнювачі, для прикладу, це може бути щебінь чи гравій.

Відрізняються ці матеріали не лише своїм складом, а й технологією виготовлення та сферою застосування.

Практичне застосування

Через особливості складових компонентів цементний розчин та бетон мають різні сфери практичного застосування.

Цементний розчин використовується:

  • для заливки швів між плитами, блоками, і т.д.;
  • для бетонної остяжки підлоги під покриття (ламінат, лінолеум);
  • для бробки верхівки укладених бетоном площадок, сходин;
  • для штукатурки стін.

Для приготування цементної суміші потрібно змішати цемент з піском у співвідношенні 1:3, після чого перемішати з водою. Важливо, що такий розчин має обмежений термін для застосування — не більше години.

У бетонній суміші цемент є в'яжучою речовиною, яке забезпечує краще застигання і схоплювання. Сфера застосування бетону — спорудження безпосередньо конструкцій будівлі, серед яких і несущі, заливка фундаменту. Категорія міцності бетону значно вища, він витримує негативні природні впливи та навантаження, а тому має ширшу сферу застосування.

Крім того, бетон має значно більший термін служби. Якщо суміш приготовано правильно, бетон лише міцнішає з роками.