Чим пофарбувати бетон?

Незважаючи на появу формули кольорового бетону, фарбування бетону все ще залишається актуальним. Тож якщо під час заливки бетону ще не враховувався естетичний вигляд — не турбуйтеся, ситуацію завжди можна виправити.

У цій статті ми розповімо, як можна забарвити вже застиглий бетон і які матеріали потрібно для цього використовувати.

Забарвлення бетону: технологія

Фарбування бетону — чудовий спосіб поліпшити зовнішній вигляд крильця або підвалу, а зовнішнє забарвлення бетону допоможе «облагородити» зовнішній вигляд фасаду будівлі. До того ж, все частіше мешканці залишають в своїх будинках голі бетонні стіни для того, щоб потім пофарбувати їх.

У свою чергу, забарвлення бетону пігментами проходить у декілька етапів.

1. Вибір фарби

Для початку потрібно визначитися з кольором, структурою і кількістю фарби. Вибір барвника багато в чому залежить від матеріалу і структури поверхні для фарбування. Наприклад, для фарбування бетонних стін найкраще підійдуть акрилові однокомпонентні фарби, в той час як забарвлення бетонних підлог краще проходитиме за використання поліуретанових бетонних сумішей на водній основі.

Слід зазначити, що масляні фарби — не найкращий вибір для фарбування бетону через те, що вона забиватиме пори будови, що може спровокувати появу тріщин у бетоні.

Нещодавно з’явився новий метод забарвлення фарбування бетону кислотними барвниками. Таке фарбування буде довговічним, але реалізувати його складніше ніж звичайне. Оскільки вам доведеться нейтралізувати фарбу після нанесення, процес може затягнутися довше.

2. Підготовка поверхні до фарбування

Для того, щоб фарба лягала рівномірно, її необхідно підготувати. Фарба схильна підкреслювати всі недоліки і тріщини, тому поверхня повинна бути гладкою і рівною. Тому, якщо бетонна поверхня прослужила вже багато часу — може з’явитися необхідність в її перекритті або шліфуванні.

Також необхідно виміряти кількість квадратних метрів, призначених для фарбування. Так вам буде легше орієнтуватися в термінах робіт і необхідній кількості фарби. Наприклад, 4 літри фарби вистачить для фарбування 20-40 метрів.

Також перед фарбуванням поверхню необхідно промити водою з миючим засобом — це допоможе уникнути появу плям.

3. Забарвлення бетону

Для того, щоб рівномірно фарбувати все області, перед фарбуванням візуально поділіть поверхню на квадрати розміром 1м х 1м. Потім можна перейти до фарбування — або за допомогою пульверизатора з фарбою, або з будівельним валиком.

Після нанесення першого шару необхідно дати поверхні просохнути протягом 24 годин. Якщо ви хочете зробити колір більш насиченим — нанесіть другий шар.

4. Закріплення барвника

По проходженню 24 годин, після повного висихання фарби, необхідно нанести на поверхню герметик. Відразу після нанесення герметик побіліє, але при висиханні він знову стане прозорим. Якщо ви хочете нанести герметик у два шари, необхідно почекати 2 години до повного висихання першого шару.

Процес фарбування не буде складним навіть для людей без досвіду, адже якість результату здебільшого залежить від інгредієнтів і підготовки поверхні. Якщо вам необхідний якісний бетон для перекриття верхнього шару — звертайтеся до наших фахівців за консультацією.