Чи можна самостійно виготовити бетонну суміш?

Незважаючи на поширення готового бетону будівельники часто замішують бетонну суміш прямо на будівельному майданчику. Зазвичай це відбувається, коли матеріал потрібен для невеликих споруд, стяжок, створення сходів або доріжок і так далі.

Коли логічно зробити суміш самостійно?

Існує кілька ситуацій, в яких було б логічно виготовити саморобний бетон:

  • потрібно зовсім небагато матеріалу;
  • між проведенням будівельних робіт з використанням бетону є інтервали.
  • до будівельного об'єкту складно під'їхати бетономішалці або бетононасосу.
  • будівельний об'єкт знаходиться дуже далеко від точки відправки бетону.

Вважається, що саморобний бетон виходить дешевше готового. Але це міф. Він буде коштувати як мінімум стільки ж, якщо навіть не більше.

Що потрібно для створення суміші?

Перш за все потрібні цемент і вода. В основному за рахунок цементу і формується кінцева ціна на саморобну суміш. Продається він мішками, які потрібно ще й довезти до об'єкта. І якщо у вас немає для цього свого автомобіля, доведеться платити за доставку.

Третій компонент – це пісок. Скоріш за все, у вас вийде купити його більше, ніж потрібно, тому що невеликими партіями цей матеріал не возять. Тому ви ризикуєте залишитися з горою непотрібного піску, за який ви вже заплатили певну суму грошей.

Останній інгредієнт – щебінь. Ситуація рівно та ж, що і з піском. Мінімальна партія – 4-5 куба. І якщо вам потрібно менше, то це лише ваші проблеми. Можна покласти гору щебеню поруч з уже сформованою горою піску.

Але це ще не всі витрати на створення саморобної бетонної суміші. Всі компоненти адже ще потрібно перемішати. Звичайно, можна заощадити і змушують бетон вручну. Це дуже довгий і складний процес, але зате дозволяє витратити не так багато на саморобний бетон. А ось бетономішалки коштують чимало. Зате прискорюють замішування та роблять цей процес набагато простіше.

Звичайно, іноді немає іншого вибору, окрім створення саморобної суміші. Але найчастіше готовий бетон використовувати набагато простіше і дешевше. Звертайтеся до наших фахівців, вони допоможуть підібрати підходящу марку і дадуть відповідь на всі ваші запитання.