Чим відрізняється бетон від бетонного розчину

Іноді визначення «бетон» і «бетонна суміш» використовують як синоніми, але це не зовсім вірно. Досить часто клієнти плутають бетон і розчин, вибираючи не те, що їм потрібно. У зв’язку з цим можуть виникнути проблеми безпосередньо під час проведення будівельних робіт.

Існує безліч видів бетону, які призначені для різного застосування:

  • для будівництва приватних і приватних будівель використовують звичайний цемент;
  • в дорожніх, гідротехнічних та інших роботах необхідно використовувати цемент спеціального складу (з підвищеними водонепроникними властивостями і т.д.);
  • в деяких випадках бетон може бути естетично привабливий – наприклад, якщо зовнішня частина фасаду будинку повинна бути бетонною, але в той же час зобов’язана зберегти привабливий зовнішній вигляд.
Але для чого тоді потрібен цементний розчин? У цій статті ми розповімо, що таке бетон, бетонний розчин і чим вони відрізняються.

Що таке бетонна суміш і бетон: визначення

Для початку давайте розглянемо особливості бетону і бетонного розчину. Бетон складається з суміші води, цементу, піску і заповнювача – щебеню або гравію. У той же час, до складу бетонного розчину щебінь і гравій не входять, так як роль заповнювача грає пісок. Тобто, головна відмінність бетону від бетонного розчину полягає в способі приготування – як правило, в бетонні суміші, на відміну від бетону, великі будівельні матеріали не входять.

Основні відмінності бетону від бетонного розчину

Різний склад бетону і бетонного розчину зумовили відмінності і в способах застосування. Нижче наведені три основні відмінності у використанні бетону і бетонного розчину.

Сфери застосування

Чим відрізняється бетон від бетонного розчину У бетону більш широкий спектр застосування. Він може використовуватися практично у всіх будівельних роботах. На відміну від бетонного розчину, який застосовують тільки для поверхневих робіт – кладки будматеріалу, закладення тріщин, штукатурки. Щільність бетонної суміші і бетону Цементний розчин можна використовувати в якості декоративних засобів для обробки фасадів будівель завдяки його відносній легкості і податливості. Бетон, в свою чергу, на це не здатен, так як має щільну консистенцію і довше застигає.

Тривалість служби

Бетон хорошої якості з роками стає тільки міцніше, тому може встояти перед будь-якими негативними впливами і навантаженнями. В такому випадку, він стане чудовою основою для фундаменту, або споруди з укріпленими стінами. На відміну від бетону, цементний розчин навіть найвищої якості з часом все одно почне тріскатися і сипатися, так як в ньому немає зміцнювальних елементів. Проте, цементний розчин відмінно підходить для утеплення підлоги, створення декору і укладання тротуарів. Фахівці «Хауз Бетон» рекомендують звернутися за консультацією до фахівців, які допоможуть вам визначиться з будівельним матеріалом, який конкретно у вашому випадку.