Бетонні заливні сходи: особливості та переваги

Стійкість монолітних конструкцій перевищує стійкість збірних, тому бетонні сходи здобули велику популярність серед забудовників. До того ж, бетонні сходи — це один із найбюджетніших та надійних способів з’єднання поверхів.

До недавнього часу бетонні сходи використовувалися тільки в комерційних побудовах або багатоповерхових будівлях. Але тепер, в силу практичності бетону як будівельного матеріалу, їх стали використовувати і в приватних житлових будинках.

Види бетонних сходів

Литі бетонні сходи за цілісністю можна розділити на два види — збірні та монолітні. Монолітні сходи представляють собою цільну конструкцію,яку не можна розібрати на частини у процесі установки. Це додає сходам стійкості, але в той же час робить конструкцію непрактичною під час установки.

Монолітні збірні сходи найчастіше встановлюють в багатоповерхових будинках або комерційних підприємствах — тобто там, де має бути присутня бригада робітників і відповідна техніка. Для тих, хто хоче встановити бетонні сходи в будинку своїми силами — більше підійдуть збірні сходи.

Також бетонні сходи в силу пластичності цементних сумішей набувають будь-якої форми — це можуть бути як звичайні бетонні гвинтові сходи,так і архітектурні конструкції, створені дизайнерами.

Особливості бетонних сходів: переваги і недоліки

Зведення бетонних сходів має як переваги, так і недоліки. Основними перевагами можна назвати:

  • тривалий термін служби, так як бетон є одним із найміцніших матеріалів;
  • стійкість до впливу зовнішніх факторів (переохолодження, висока вологість і ін.);
  • арматура під шаром бетону надійно захищена від корозії і зовнішніх впливів;
  • підвищені несучі властивості — сходи з бетону підсилюють міцність будівлі;
  • забезпечення протипожежної безпеки;
  • бюджетна вартість роботи.

Проте, у бетонних сходів є і свої недоліки:

  • необхідність у використанні попередніх креслень для установки сходів, так як бетонну монолітну конструкцію не можна виправити або переробити після застигання;
  • низька проникність світла в приміщеннях з бетонними сходами;
  • важка вага конструкції;
  • великі витрати часу на установку (від двох діб).

Правила установки бетонних сходів

Для початку необхідно встановити для сходів опалубку — можна використовувати дерево або фанеру. Після того, як опалубка встановлена, необхідно встановити стійки, розпірки і обмежувачі — все це потрібно для того, щоб надати конструкції додаткової міцності і допомогти формі бетону правильно закріпитися.

Тільки після цього в уже укріплену опалубку можна встановлювати армовану сітку і заливати бетон.

Якщо вам знадобиться консультація з приводу бетону для заливки монолітної сходи, звертайтеся до наших фахівців — вони з радістю допоможуть вам підібрати всі необхідні матеріали.