Стійкість монолітних конструкцій перевищує стійкість збірних, тому бетонні сходи здобули велику популярність серед забудовників. До того ж, бетонні сходи — це один із найбюджетніших та надійних способів з’єднання поверхів.
До недавнього часу бетонні сходи використовувалися тільки в комерційних побудовах або багатоповерхових будівлях. Але тепер, в силу практичності бетону як будівельного матеріалу, їх стали використовувати і в приватних житлових будинках.
Види бетонних сходів
Литі бетонні сходи за цілісністю можна розділити на два види — збірні та монолітні. Монолітні сходи представляють собою цільну конструкцію,яку не можна розібрати на частини у процесі установки. Це додає сходам стійкості, але в той же час робить конструкцію непрактичною під час установки.
Монолітні збірні сходи найчастіше встановлюють в багатоповерхових будинках або комерційних підприємствах — тобто там, де має бути присутня бригада робітників і відповідна техніка. Для тих, хто хоче встановити бетонні сходи в будинку своїми силами — більше підійдуть збірні сходи.
Також бетонні сходи в силу пластичності цементних сумішей набувають будь-якої форми — це можуть бути як звичайні бетонні гвинтові сходи,так і архітектурні конструкції, створені дизайнерами.
Особливості бетонних сходів: переваги і недоліки
Зведення бетонних сходів має як переваги, так і недоліки. Основними перевагами можна назвати:
- тривалий термін служби, так як бетон є одним із найміцніших матеріалів;
- стійкість до впливу зовнішніх факторів (переохолодження, висока вологість і ін.);
- арматура під шаром бетону надійно захищена від корозії і зовнішніх впливів;
- підвищені несучі властивості — сходи з бетону підсилюють міцність будівлі;
- забезпечення протипожежної безпеки;
- бюджетна вартість роботи.
Проте, у бетонних сходів є і свої недоліки:
- необхідність у використанні попередніх креслень для установки сходів, так як бетонну монолітну конструкцію не можна виправити або переробити після застигання;
- низька проникність світла в приміщеннях з бетонними сходами;
- важка вага конструкції;
- великі витрати часу на установку (від двох діб).
Правила установки бетонних сходів
Для початку необхідно встановити для сходів опалубку — можна використовувати дерево або фанеру. Після того, як опалубка встановлена, необхідно встановити стійки, розпірки і обмежувачі — все це потрібно для того, щоб надати конструкції додаткової міцності і допомогти формі бетону правильно закріпитися.
Тільки після цього в уже укріплену опалубку можна встановлювати армовану сітку і заливати бетон.
Якщо вам знадобиться консультація з приводу бетону для заливки монолітної сходи, звертайтеся до наших фахівців — вони з радістю допоможуть вам підібрати всі необхідні матеріали.