Бетонна відмостка: що це, функції, вимоги

Те, наскільки довговічною буде споруда, залежить не тільки від якості фундаменту, але і від того, наскільки добре він захищений від впливу зовнішніх факторів. Для цього і потрібна відмостка. Найчастіше її облаштовують навколо будівлі.

Як виглядає відмостка з бетону?

Вона знаходиться зовні будівлі і виглядає як бетонна доріжка, що стелиться вздовж стін будівлі по його периметру. Відмостка примикає до стіни і зазвичай має нахил у бік прибудинкової ділянки. Схил призначений для того, щоб дощова вода, наприклад, могла стікати на землю, не пошкоджуючи фундамент.

Сама відмостка складається з шарів різних матеріалів, що повинні захищати фундамент від вологи. В основу конструкції входять пісок, щебінь або глина, гідроізолюючий матеріал і бетон, яким покривають всі шари, щоб забезпечити водонепроникність відмостки.

Які функції виконує конструкція?

Як ми вже говорили, основне призначення відмостки – це захист фундаменту від вологи. Саме тому конструкцію потрібно обов'язково покривати бетоном. Вона повинна відводити вологу від фундаменту на досить велику відстань, щоб гарантувати повноцінний захист.

Також утеплені відмостки дозволяють уникнути промерзання землі навколо будинку в холодну пору року. Це запобігає підйому грунту і знижує теплопровідність самої споруди.

Правила створення відмосток

Ця конструкція повинна оперізувати будівлю. Ширина відмостки повинна бути на 20-30 сантиметрів більше вильоту карниза покрівлі за межі будинку. Зазвичай ширина становить приблизно 1 метр і більше. Поглиблювати відмостку потрібно максимум на половину глибини промерзання землі. Товщина бетонного покриття зазвичай становить близько 7-10 сантиметрів. А якщо відмостка використовується ще і як доріжка, бетонне покриття повинне бути близько 15 сантиметрів.

Висота конструкції там, де вона прилягає до стіни будинку, повинна бути близько 50 сантиметрів. Нижній край відмостки не повинен бути на одному рівні з землею. Він повинен знаходитися трохи вище, щоб вода не накопичувалася біля краю.

Наші фахівці допоможуть вам підібрати відповідні марки бетону для вашого об'єкта і проконсультують щодо всіх питань.