Бетонна підготовка: особливості

Підготовка ділянки безпосередньо перед будівництвом відіграє дуже важливу роль. Існує кілька способів підготовки під фундамент: бетонна, з щебеню і укладання профільних мембран. Нас цікавить саме перший варіант, оскільки він має низку переваг і є досить економним. Бетонна підготовка необхідна для створення надійного фундаменту, який матиме максимально тривалий термін служби. Цей етап слідує відразу після робіт з грунтом (відведення води, осушення, зміцнення) і безпосередньо перед заливкою фундаменту.

Навіщо потрібна бетонна підготовка

Основні функції бетонної підготовки такі:
  • Захист бетонної маси від протікання цементного рідкого розчину. Так вийде поліпшити якісні характеристики фундаменту;
  • Уникнення негативного впливу грунту на бетон завдяки правильному розподілу сил;
  • Покращує експлуатаційні показники фундаменту;
  • Захист від усадки;
  • Підвищення рівня зручності під час монтажу арматури;
Крім того, бетонна підготовка дає можливість досягти рівної поверхні для укладання фундаменту, що гарантує комфорт і швидкість під час будівельних робіт. Слід врахувати, що бетонна підготовка підходить для малоповерхового будівництва.

Бетонна підготовка: особливості

Технологія бетонної підготовки передбачає використання щебеню і худого бетону. Щебінь використовують з метою економії цементного розчину. Особливість худого бетону полягає в тому, що він містить не більше, ніж 6% цементу. Така бетонна суміш використовується виключно для облаштування основи під фундамент. Перший етап бетонної підготовки — котлован необхідної глибини, на дно якого викладається шар з щебеню і піску. Ця підошва потребує ущільнення. Для бетонної підготовки переважно використовується марка бетону М50. В опалубку з дощок заливається бетонна подушка, товщиною 40-100 мм. Але на практиці товщина бетонної подушки сильно залежить від габаритності майбутньої будови, рівня підземних вод і типу грунту. Рекомендується худий бетон вкривати поліетиленовою плівкою по закінченню робіт, це дозволить захистити його від надмірного висихання. Технологія бетонної підготовки здатна захистити майбутню будову від просідання ґрунту й інших деформаційних процесів. А значить це допоможе забезпечити довгу і безпечну службу будинку.