Бетон, який застигає у воді

Деякі будівлі або конструкції неможливо побудувати на землі. При будівництві гідростанції будівництва в воді ніяк не уникнути. Але застигне чи бетон в воді?

У цій статті ми розповімо, яким чином відбувається заливка бетону в воду і як побудує міцну будівлю навіть в самих непридатних умовах.

Бетонування в воді: принципи та характеристики

Вода – не перешкода при будівництві будівлі з бетону. Тим не менш, є необхідні умови, без яких бетон не застигне – наприклад, фундамент повинен бути повністю сухим, для того щоб його з часом не розмило.

Забетонувати будівлю в воді можна двома способами:

  1. на невеликій глибині, де відсутні приливи і відливи, а протягом відносно стабільне залити бетон можна шляхом опускання бетонної суміші через воронку в порожнині, огороджені перемичками палями. Або ж зробити безпосередню заливку бетону в воду;
  2. для приміщення бетону на велику глибину з сильною течією, необхідно використовувати кесони. Бетонну масу в кесони найкраще поміщати не вручну, а за допомогою бетононасосів.

Давайте розглянемо ці способи заливки бетону під воду детальніше.

Форма для заливки бетону: метод паль

У місці, де необхідно буде звести необхідне спорудження, встановлюють шпунтові палі. Завдяки цьому можна пропустити етап водовідливних робіт. Після того, як ви переконаєтеся, що палі закріплені досить щільно, через лійку в них заливають бетон.

Зверніть увагу на приготування бетонного розчину. Для того, щоб бетон добре укладався, необхідно дати йому трохи затвердіти. Якщо бетонний розчин стане досить вузькому, він не буде розмиватися течією і щільно заляже в палі.

Бетонування в воді

На місці, де в майбутньому планують побудувати будинок, за допомогою землечерпальних машин необхідно вирити два рову. У ці рови необхідно залити наполовину затверділий бетон, прямо в воду. В результаті вийти два вала, які дозволять конструкції дістати течії низьких вод.

Після цього в вали забивають залізні палі, які будуть тримати цю конструкцію. Палі між собою необхідно скріпити залізними прутами. Щоб вони залишалися на місці, необхідно прикріпити їх сталевим кабелем до мертвих якорів.

Така методика дозволить зберегти монолітність конструкції, при цьому заощадивши значну кількість бюджету.

Бетонування в воді – важливий етап у спорудженні гідротехнічних конструкцій. Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до фахівців “ХАУЗ БЕТОН” – вони з радістю допоможуть вам створити якісну і міцну споруду навіть під водою.