Бетон, який не пропускає воду

Різні види бетону использут для різних цілей, ето може бути строітельсво заводу, де для бетонної заливки промислової підлоги сіпользуют одні характеристики, а для будівництва фундаменту будуть використовувати інший вид бетону. Потрібно розуміти цю специфіку перш ніж займатися будівництвом.

Водонепроникний бетон застосовується у будівництві споруд та об’єктів, які постійно контактують з водою або заглиблені в неї. Бетон, який не пропускає воду забезпечує належну експлуатацію таких об’єктів, незважаючи на вплив води. Тобто навіть в умовах постійного тиску такий бетон не пропускає через себе воду.

Варто також зазначити, що належну вологостійкість можна забезпечити з використанням водонепроникного бетону лише в монолітних конструкціях, адже наявність швів не дає можливості досягти такого результату. На таких об’єктах необхідна додаткова гідроізоляція швів.

Водонепроникність у маркуванні бетону

Бетони, які є водонепроникними маркують літерою W і парними цифрами від 2 до 20. Так позначається максимальне значення тиску води (МПа ∗ 10 -1), що витримує зразок-циліндр висотою 150 мм в умовах стандартного випробування. Наприклад, бeтoн W6 має бути стійким до тиску в 6 aтмocфep (0,6 MПa).

Найпопулярніші у будівництві марки за ступенем взаємодії бетону і вологи — W4, W6, W8. Варто зазначити, що чим більший показник вологонепроникності, тим вище ціна на таку бетонну суміш.

W4 — бетон, який поглинає воду в межах норми. Не підходить для об’єктів, які потребують високого рівня водонепроникності.

W6 — бетон із пониженим рівнем водопроникності. У приватному будівництві такий бетон використовується найбільше, адже має кращі гідроізоляційні показники, ніж попередній варіант.

W8 — бетон, який вбирає воду у малих кількостях. Витримує тиск до 8 атмосфер.

Бетони з вищими показниками водонепроникності будуть коштувати дорожче. Найвищий ступінь — W20. Бетони марок W10-W20 використовують, наприклад, при будівництві водосховищ чи гідротехнічних споруд.

Додаткові способи гідроізоляції бетону

Існують додаткові методи підвищення водонепроникності бетону.

По-перше, це гідроізоляція поверхні бетонної конструкції. Проте є причини, які свідчать не на користь цього способу. Переважно це недовговічність ізоляційних матеріалів, які з часом втрачають свої властивості.

По-друге, використовуються гідроізоляційні присадки (добавки). Вони додаються до бетонної суміші на етапі її приготування. Зауважимо, що додавання гідроізоляційних добавок збільшує теплопровідність конструкції.

Перед початком робіт краще проконсультуватися з професіоналами, щоб уникнути переводу матеріалів. Спеціалісти Хауз Бетон завжди нададуть компетентну консультацію перед покупкою!